LG wzbogaca plazmę o funkcje 3D

dodano: 2010-09-03 15:12 | aktualizacja: 2010-09-03 17:05
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG Podczas targów IFA 2010 firma LG zaprezentuje najlepsze w swojej klasie telewizory plazmowe. Obok sztandarowego modelu PK950 LG wystawia również model PX950N, pierwszy telewizor plazmowy wyświetlający filmy trójwymiarowe. Co więcej, jest to pierwszy na świecie telewizor, który uzyskał certyfikat 3D THX. Kolejne zaprezentowane modele to PK990 i PK980, które udoskonalono w celu lepszej obsługi standardów stosowanych w Europie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizory plazmowe LG gwarantują płynny i ostry obraz przy wyświetlaniu gier, programów sportowych i filmów zawierających sekwencje bardzo szybkiego ruchu. Filtr TruBlack blokuje odbicia światła zewnętrznego, jednocześnie umożliwiając maksymalne przenikanie światła wewnętrznego, co zapewnia większą głębię czerni i poprawia kontrast. Telewizory plazmowe LG uzyskały certyfikat THX, co potwierdza, że oferują użytkownikom jakość rozrywki zbliżoną do kinowej dzięki optymalnym ustawieniom gamy, jasności i temperatury barw. Funkcja Dual XD Engine przekształca materiały w standardowej rozdzielczości do jakości bliskiej HD, zapewniając jednocześnie wyjątkowo wierne odwzorowanie kolorów.Telewizory plazmowe LG to efekt połączenia najnowocześniejszych technologii odwzorowania obrazu, takich jak filtr TruBlack, w niepowtarzalnej obudowie INFINIA - powiedział Simon Kang, dyrektor generalny i prezes firmy LG Home Entertainment Company. Dzięki opcjom łączności, takim jak NetCast i Digital Living Network Alliance (DLNA), oraz znacznemu zmniejszeniu zużycia energii telewizory plazmowe LG przekroczą wszelkie oczekiwania użytkowników.

Zalety tych telewizorów nie ograniczają się tylko do zaawansowanej technologii, gwarantującej wysoką jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu obudowy INFINIA telewizory plazmowe LG mają wyjątkowo wąską ramkę. Maksymalizuje to obszar wyświetlania obrazu i pozwala wciągnąć widzów w samo centrum akcji. Powłoka z pojedynczej tafli szkła w jednolitym kolorze nadaje telewizorowi elegancką stylistykę, podkreślając jego lekkość i niespotykanie małą grubość. W rezultacie powstała seria telewizorów przypominających dzieła sztuki, charakteryzujących się pięknym, harmonijnym designem.

Kolejną zaletę telewizorów plazmowych LG stanowią rozbudowane opcje łączności. Jedną z nich jest technologia NetCast, zapewniająca dostęp do usług online, takich jak internetowe albumy i strumieniowa transmisja wideo. Telewizory plazmowe LG są również zgodne z urządzeniami DLNA, co oznacza, że można je bezprzewodowo połączyć z komputerami domowymi i przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi. Dzięki tak rozbudowanym opcjom łączności użytkownicy mają za pośrednictwem telewizora łatwy dostęp do filmów, muzyki, zdjęć i innych materiałów zapisanych w komputerze. Co więcej, bezprzewodowe połączenie AV umożliwia użytkownikom bezproblemowe korzystanie z własnych bibliotek multimedialnych, a jednocześnie pozwala usunąć z pokojów nieestetyczne kable.

Pracując nad jakością obrazu i wzornictwem, firma LG zdołała także stworzyć telewizor plazmowy, który jest produktem bardzo ekologicznym. Inteligentny czujnik telewizora automatycznie dostosowuje jasność do poziomu oświetlenia w pokoju, dzięki czemu ekran nigdy nie jest zbyt jaskrawy. W trybie oczekiwania telewizor LG w ogóle nie zużywa energii. Dzięki swojej wysokiej sprawności energetycznej model PK950 został odznaczony znakiem „kwiatu” Eco Flower. Jest to jeden z cieszących się największym zaufaniem certyfikatów ekologicznych w Europie.

PX950N: perfekcyjny plazmowy telewizor 3D
PX950N, pierwszy telewizor plazmowy LG obsługujący obraz trójwymiarowy, stanowi idealne uzupełnienie serii produktów plazmowych tej firmy. Technologia 600 Hz Max Sub-field Driving zapewnia płynne wyświetlanie bardzo szybko zmieniających się sekwencji (600 obrazów na sekundę). Natomiast panel 3D pozwala na bardzo szybkie wygaszanie, co praktycznie eliminuje rozmazanie obrazu. Filtr TruBlack gwarantuje wyjątkowo realistyczne odwzorowanie kolorów i eliminuje rozpraszające wzrok odbicia światła. Dzięki takiej kombinacji funkcji model PX950N zapewnia niezwykłe wrażenia podczas oglądania obrazu trójwymiarowego. W uznaniu tej kinowej jakości obrazu 3D otrzymał - jako pierwszy telewizor na świecie - prestiżowy certyfikat 3D THX.

Piksele świecące własnym światłem zapewniają szeroki kąt widzenia, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się doskonałym obrazem trójwymiarowym, siedząc, a nawet leżąc w dowolnym miejscu przed telewizorem. Zastosowanie obudowy INFINIA, zapewniającej najcieńszą ramkę stosowaną w telewizorach plazmowych, powoduje, że PX950N gwarantuje niezwykle realistyczny, pełny odbiór obrazu trójwymiarowego. Oprócz opcji łączności DLNA i NetCast model PX950N obsługuje również funkcję MPF (Multi Picture Format), która umożliwia podłączanie do telewizora kamer 3D i wyświetlanie obrazów trójwymiarowych bezpośrednio na dużym ekranie.

PK950: renomowana jakość obrazu
Model PK950, zdobywca nagrody „Best Photo TV Display” (najlepsza jakość wyświetlania fotografii) przyznanej w 2010 r. przez TIPA (Technical Image Press Association), zapewnia obraz o doskonałych barwach, ostrości i kontraście. Te same cechy przeniesiono też do modeli PX950N, PK990 i PK980. Wykorzystanie obudowy LG INFINIA potęguje wrażenie uczestnictwa widza w akcji. Wszechstronność modelu PK950 podnoszą dodatkowe opcje rozrywki, dostępne dzięki technologiom NetCast i DLNA.

PK990 i PK980: edycje specjalne na rynek europejski
Podczas targów IFA firma LG zaprezentuje również dwa modele telewizorów plazmowych specjalnie przystosowane do standardów nadawczych obowiązujących w Europie. Model PK990 wyposażono w odbiornik DVB-T2 w odpowiedzi na wprowadzenie tego nowego standardu w Wielkiej Brytanii. Dla widzów we Włoszech przygotowano model PK980, przystosowany do obsługi standardu DGTVi Gold Label, wymaganego od odbiorników naziemnych (DVB-T) w tym kraju. Oprócz obsługi tych wyspecjalizowanych trybów oba telewizory mają pełny zakres funkcji dostępnych w modelach PK950.

Nowe, udoskonalone telewizory plazmowe pozwoliły firmie LG po raz kolejny wykazać, że jej atutem są nie tyle konkretne serie produktów, co zdolność do zapewniania użytkownikom doskonałej jakości we wszystkich aspektach rozrywki domowej. Łącząc w sobie wyjątkową jakość obrazu, zaawansowane technologie i doskonałe wzornictwo, modele LG PX950N, PK990, PK980 i PK950 wyznaczają nową jakość w dziedzinie telewizorów plazmowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plazma
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...