LG wprowadza dźwięk w trzeci wymiar

dodano: 2010-09-03 10:51 | aktualizacja: 2010-09-03 15:04
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

logitech LG przekracza dotychczasowe granice technologii audio, wprowadzając na rynek system domowej rozrywki, który oferuje prawdziwy dźwięk 3D — najgłębszy i najbardziej wyjątkowy w dotychczasowej historii. Podczas tegorocznych targów IFA, LG zaprezentuje swój system domowej rozrywki HX900, który oferuje prawdziwy, głęboki i niepowtarzalny dźwięk 3D. Rozwiązanie to jest udanym rezultatem wykorzystania szerokiego doświadczenia firmy w dziedzinie trójwymiarowych technologii audio.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
System składa się z czterech głośników satelitarnych i dwóch subwooferów. Zastosowano tu zupełnie nowe podejście do domowych systemów audio, by zapewnić użytkownikom dźwięk równie głęboki i realistyczny, co oglądany obraz 3D. Pierwszym elementem tego unikalnego rozwiązania jest technologia Vertical 3D Effect Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych w systemie. Powstające w ten sposób fale dźwiękowe całkowicie wypełniają przestrzeń nad głowami widzów, tworząc złudzenie, że znajdują się oni w samym środku akcji rozgrywającej się na ekranie.

Drugim elementem umożliwiającym powstanie trójwymiarowego dźwięku jest podwójny układ subwooferów. Gwarantuje on wyjątkowe wzmocnienie basów, ponieważ wykorzystano tu aż dwa głośniki. Umieszczenie subwooferów po przeciwnych stronach pomieszczenia zapewnia potężne, wypełniające cały pokój tło dla innych dźwięków, które dzięki temu brzmią niezwykle realistycznie.

Uzupełnieniem technologii dźwięku 3D jest rozwiązanie Cinema Dome Effect. Tworzy ono wrażenie, które jest bliższe dźwiękowi kinowemu niż wszystkie dostępne dotychczas systemy LG. Za pomocą zaawansowanych technik przetwarzania dźwięku cyfrowego technologia Cinema Dome Effect rozszerza zasięg dźwięku w pionie i w poziomie, dzięki czemu widzowie są nim otoczeni z każdej strony. Te trzy innowacyjne rozwiązania zapewniają nie tylko czystszy i potężniejszy dźwięk; tworzą one całkiem nowe królestwo dźwięku, który jest tak realistyczny, przejmujący i imponujący, jak najbardziej spektakularne filmy 3D. — W najbliższym roku czeka nas eksplozja rozrywki w trójwymiarze, a system HX900 to kolejny przykład nowych standardów ustanawianych przez LG w tej dziedzinie — powiedział Simon Kang, dyrektor generalny i prezes oddziału LG Home Entertainment Company. — Podobnie jak nasze telewizory 3D zestaw HX900 rozszerza możliwości rozrywki domowej, oferując dźwięk tak bogaty, wspaniały i porywający, że aby w to uwierzyć, trzeba go usłyszeć — dodał.

Rewolucyjną technologię zastosowaną w systemie HX900 uzupełnia charakterystyczny dla LG designerski wygląd rozwiązania. Cztery paraboliczne, pionowe głośniki satelitarne z solidną podstawą są oferowane w cieniowanym, niebieskim kolorze ze stylowym, błyszczącym wykończeniem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...