3D i rozwój wizji Multi Screen - tematy Toshiby na IFA

dodano: 2010-09-02 17:43 | aktualizacja: 2010-09-02 17:46
autor: Anita Dąbek | źródło: Toshiba

Toshiba IFA Jako kluczowy gracz branży elektroniki użytkowej i komputerów przenośnych Toshiba prezentuje na targach IFA w Berlinie swoje najnowsze osiągnięcia związane z technologią 3D. Ponadto firma wprowadza portal Toshiba Places, który agreguje treści internetowe oraz usługi, pozwalając na prosty dostęp do multimediów oraz ich współdzielenie przy wykorzystaniu różnorodnych urządzeń wyposażonych w łatwy w obsłudze graficzny interfejs użytkownika.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Innowacyjny, wieloprocesorowy silnik CEVO-Engine zapewni moc niezbędną do dalszego rozwoju segmentu rozrywki domowej oraz umożliwi zastosowanie w telewizorach przełomowych rozwiązań i technologii. Osobisty tablet FOLIO1001 to z kolei dowód przewagi technologicznej Toshiby w segmencie komputerów przenośnych.

“Wprowadź 3D do swojego domu”
Pod hasłem “Wprowadź 3D do swojego domu” Toshiba prezentuje najnowsze produkty 3D udowadniając jak zaawansowane technologie obrazu trójwymiarowego mogą wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności domowej rozrywki. „Sposób w jaki Toshiba wprowadza 3D do Twojego domu wykracza poza proste oglądanie filmów na ekranie telewizora”, mówi Alan Thompson, Prezes Toshiba Europe GmbH. “Naszą strategią jest danie użytkownikom możliwości korzystania z dowolnych treści 3D na różne sposoby i na różnych urządzeniach.” Oferując szeroką gamę telewizorów 3D (seria WL768, 55ZL1), laptopy z obsługą technologii 3D (Satellite A665, Qosmio F60) oraz odtwarzacz Blu-ray 3D (BDX3100KE) Toshiba udostępnia pełne spectrum urządzeń niezbędnych do konsumpcji najlepszych treści. Odtwarzanie filmów z dysków Blu-ray 3D lub DVD 3D możliwe jest przy wykorzystaniu dedykowanego odtwarzacza lub laptopa. Nowe telewizory zapewniają obraz 3D równie doskonałej jakości jak najlepsze dotychczasowe telewizory Toshiba pracujące w trybie 2D. Dla tych, którzy zamierzają intensywnie korzystać z możliwości odtwarzania obrazu 3D Toshiba przygotowała opcję konwersji sygnału 2D do 3D z prawie dowolnego źródła. Można jej dokonać korzystając z laptopa Satellite A665 lub flagowego telewizora 55ZL1.

Ewolucja telewizji dzięki nowym procesorom
Na targach IFA w Berlinie Toshiba ogłosiła nową erę rozrywki domowej i zaprezentowała odbiorcom europejskim swój nowy silnik CEVO-Engine. Wykorzystanie zdolności technologicznych w segmencie półprzewodników i oprogramowania pozwoliło Toshibie opracować nową platform multiprocesorową, która będzie stosowana w najlepszych telewizorach. Platforma ta zadebiutuje na początku 2011 roku we flagowym telewizorze Toshiba 55ZL1. CEVO-Engine zapewnia wyśmienitą jakość obrazu, rozbudowane możliwości związane z przetwarzaniem obrazu 3D, dostępem do treści internetowych, a także wiele innych wyrafinowanych rozwiązań programowych i  technologicznych.

Wizja Toshiba Multi Screen zyskuje wymiar globalny
“Dotychczas nasza wizja Multi Screen ograniczona była do lokalnego łączenia urządzeń. Teraz wraz z wprowadzeniem Toshiba Places włączamy w nią usługi internetowe i pozwalamy na globalną wymianę danych pomiędzy urządzeniami,” mówi Alan Thompson. Toshiba Places – nowy portal Toshiby oferuje treści internetowe, aplikacje i usługi, które są łatwe w dostępie i w zakupie. Co istotne można z nich korzystać używając komputera PC, telewizora  czy tabletu, współdzieląc multimedia z innymi użytkownikami. Dostęp do Toshiba Places będzie dostępny w wielu najnowszych produktach Toshiby, m.in. telewizorze 55ZL1 i nowym tablecie FOLIO 100 z systemem Android. Jako wielofunkcyjny tablet FOLIO 100 zapewnia pełen dostęp do Internetu (włącznie z obsługą funkcji oprogramowania Flash w wersji 10), potrafi odtwarzać wideo o rozdzielczości Full HD, wyświetlać eBooki i treści w wielu innych formatach.

Magiczna stylistyka telewizorów
Na targach IFA w Berlinie Toshiba zaprezentowała imponujące rezultaty współpracy zespołu projektantów Toshiba i studia JACOB JENSEN DESIGN. Celem było zapewnienie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym odpowiedniej oprawy stylistycznej. Postawiono na czyste, proste formy i wykorzystanie szlachetnych materiałów takich jak szkło czy metal. Zadziwiające szczegóły stylistyczne przekształciły telewizory w dzieła sztuki użytkowej.

Toshiba na IFA: Stoisko firmy Toshiba znajduje się w Hali 21 / 101.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...