Nowe, wysokiej klasy amplitunery Sony

dodano: 2010-09-02 10:16 | aktualizacja: 2010-09-02 16:27
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sony

sony amplituner mini.jpg Rodzina produktów ES firmy Sony od wielu lat cieszy się znakomitą opinią, którą zawdzięcza świetnej jakości dźwięku oraz dopracowanej w każdym szczególe konstrukcji i stylistyce. Nowe, wysokiej klasy amplitunery Sony STR-DA5600ES i STR DA3600ES znakomicie wpisują się w tę tradycję. Wprowadzone w nich nowe technologie gwarantują jeszcze lepszy dźwięk w domowym kinie, a długa lista zaawansowanych rozwiązań obejmuje kompatybilność z formatem 3D czy łączność DLNA, która umożliwia przesyłanie przez sieć obrazu, dźwięku i radia internetowego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony wprowadza ponadto nowy, przystosowany do współpracy z siecią i zgodny z technologią 3D amplituner STR-DN2010. Łączy on zaawansowane technologie kina domowego z miłym dla oka wzornictwem, dopasowanym do odtwarzaczy Blu-ray.

Wszystkie trzy modele oferują:
  • Transfer sygnału 3D przez HDMI nawet po przełączeniu amplitunera w tryb czuwania oraz zwrotny kanał audio
  • System automatycznej kalibracji DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) zapewniający najlepszy możliwy dźwięk
  • Możliwość przesyłania obrazu i dźwięku przez sieć DLNA oraz 4 portowy koncentrator sieci Ethernet
  • Interpolacja obrazu do formatu 1080p
  • Graficzny interfejs użytkownika zapewniający łatwą, zgodną z intuicją obsługę
Wszystkie nowe amplitunery Sony będą nie tylko sercem kina domowego, lecz również fundamentem pełnego zestawu informacyjno - rozrywkowego.

STR-DA5600ES: łączność, technologia, jakość
Model STR-DA5600ES to konstrukcja stworzona z niebywałą dbałością o jakość dźwięku, będącą wizytówką wszystkich produktów ES. 120 W na kanał to zaledwie zwiastun imponujących możliwości...

Urządzenie jest wyposażone w sześć wejść HDMI – w tym jedno na płycie czołowej – i dwa wyjścia HDMI. Umożliwia przejście sygnału 3D, a dzięki zwrotnemu kanałowi audio pozwala na doprowadzenie dźwięku z telewizora. Funkcje przejścia sygnału HDMI 3D i zwrotnego kanału audio są dostępne przy korzystaniu z wyjścia HDMI A.

Dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku, w amplitunerze wykorzystano firmowy system Sony H.A.T.S. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie fluktuacjom sygnału cyfrowego i zapewnienie czystej, szczegółowej reprodukcji dźwięku z odtwarzacza SCD-XA5400ES.

Zastosowanie najnowszej technologii automatycznej kalibracji Sony DCAC-EX pozwala na użycie funkcji relokacji głośników, która kompensuje niedoskonałą geometrię pomieszczenia, i automatycznego dopasowywania fazy poprawiającej integrację głośników. Dla zapewnienia jeszcze wierniejszego brzmienia sali kinowej procesor HD-D.C.S. obsługuje obecnie górne przednie głośniki i wytwarza akustykę sali Cary Grant Theatre w Sony Pictures Entertainment w Hollywood.

Amplituner STR-DA5600ES daje duże możliwości użytkownikom domowej sieci DLNA. Pełni rolę klienta odbierającego muzykę, filmy, zdjęcia, a nawet radio internetowe, a ponadto umożliwia przesyłanie sygnału ze źródeł analogowych do innych urządzeń zgodnych z DLNA. Wbudowany 4-portowy koncentrator sieci Ethernet pozwala z kolei na łatwe łączenie elementów zestawu przez sieć przewodową.

STR-DA3600ES
Aby umożliwić najpełniejsze wykorzystanie obrazu ze źródeł o standardowej rozdzielczości, urządzenie ma funkcję interpolacji obrazu filmowego do formatu 1080p, a w przypadku obrazu kierowego do drugiej strefy – do formatu 1080i. W modelu przeznaczonym dla audiofilów oraz entuzjastów technologii audio-wideo nie mogło również zabraknąć najnowszych dekoderów dźwięku przestrzennego HD, w tym Dolby Pro Logic IIz.Amplituner STR-DA3600ES jest wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście HDMI z funkcjami przejścia sygnału 3D, przejścia sygnału po wyłączeniu zasilania i zwrotnego kanału audio. Moc wyjściowa urządzenia wynosi 100 W na kanał. Podłączanie innych urządzeń ułatwia 4-portowy koncentrator sieci Ethernet oraz pełna funkcjonalność „klienta” DLNA.

Do kalibracji głośników można użyć systemu Sony DCAC, który w połączeniu z funkcją automatycznego dopasowywania fazy i procesorem HD-D.C.S. zapewnia wciągający dźwięk. Lista funkcji amplitunera obejmuje ponadto interpolację obrazu filmowego do formatu 1080p oraz ekranowy system obsługi i wyboru ustawień. Całości dopełnia możliwość kierowania obrazu i dźwięku do drugiej strefy, a samego dźwięku także do trzeciej strefy.

STR-DN2010: stylistyka najnowszych odtwarzaczy Blu-ray
Efektowny amplituner STR-DN2010 o mocy 100 W na kanał doskonale pasuje wyglądem do obecnych odtwarzaczy Blu-ray Sony. Ma również wszystkie potrzebne dziś złącza i funkcje. Jest wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście HDMI z funkcjami przejścia sygnału 3D, przejścia sygnału po wyłączeniu zasilania i zwrotnego kanału audio. Może pełnić rolę „klienta” DLNA dla dźwięku i filmu, pozwala na słuchanie radia internetowego i zawiera wbudowany, czteroportowy koncentrator sieci Ethernet.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kino domowe
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...