Dwa nowe modele Panasonic VIERA VT20 na IFA

dodano: 2010-09-01 17:34 | aktualizacja: 2010-09-01 17:40
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

panasonic logo Firma Panasonic Corporation, globalny lider w dziedzinie telewizorów wysokiej rozdzielczości i pionier technologii 3D, przedstawi na targach IFA w Berlinie dwa nowe modele telewizorów z serii VIERA VT20. Nowe modele 42- (42VT20) i 46-calowe (46VT20) oferują szereg innowacyjnych funkcji, które zagwarantują użytkownikom długie lata doskonałej telewizyjnej rozrywki w trzech wymiarach. Oprócz dwóch najnowszych członków rodziny VIERA podczas targów IFA premierę będzie miała nowa seria plazmowych telewizorów 3D firmy Panasonic, TX-P42GT20.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tegoroczne targi IFA zapowiadają się bardzo obiecująco dla entuzjastów telewizji. Panasonic zaprezentuje kompletną linię swoich telewizorów plazmowych i LCD. Plazmowe modele VIERA NeoPDP z 2010 roku wykorzystują najnowszą, zaawansowaną technologię NeoPDP i oferują większą sprawność, wyższą jakość obrazu oraz niższe zużycie energii w porównaniu z poprzednimi modelami NeoPDP. Uzyskano to dzięki panelowi nowej generacji, którzy wykorzystuje nowy filtr, nowy gaz jarzeniowy, ulepszony materiał fosforyzujący i przeprojektowaną strukturę komórek. Dzięki temu technologia NeoPDP zapewnia zdumiewającą jakość obrazu zarówno dwu-, jak i trójwymiarowego.

Trzy nowe modele z rodziny VIERA

Nowe modele 42” i 46” VT20 VIERA, które Panasonic pokaże na targach IFA, oferują wiele ekscytujących funkcji. Technologie Panasonic High-Speed 3D Drive oraz 600Hz Sub-field Drive zapewniają klarowne, immersyjne obrazy 3D (dołączone są dwie pary okularów 3D). Unikatowa funkcja o nazwie 24p Smooth Film for 3D eliminuje typowe, skokowe wyświetlanie obrazu filmowego, zwiększając pierwotną liczbę 24 klatek na sekundę. Przekłada się to na znacznie płynniejszy ruch. Modele VT20 zapewniają też najwyższą jakość obrazu 2D. Funkcja High Contrast Filter Pro zwiększa kontrast w jasnym otoczeniu i ogranicza odbicia światła, a certyfikat THX Certified Display gwarantuje, że telewizory Panasonic NeoPDP wyświetlają filmy z jakością i paletą barw zamierzoną przez reżysera.

Nowy, atrakcyjny, 42-calowy model TX-P42GT20 również wyznacza nowe standardy telewizyjnej rozrywki, oferując wiele spośród tych samych kluczowych funkcji, w tym 24p Smooth Film for 3D, 600Hz, certyfikat THX oraz High Contrast Filter. W przeciwieństwie do modeli z serii VIERA VT20 telewizor TX-P42GT20E nie jest sprzedawany z okularami 3D.

NeoPDP — niedoścignione wrażenia podczas oglądania telewizji

Dzięki takim funkcjom, jak 600Hz Sub-field Drive, Infinite Black Pro (natywny kontrast powyżej 5 000 000:1) lub Infinite Black (natywny kontrast 5 000 000:1), High Contrast Filter Pro lub High Contrast Filter, reprodukcja barw certyfikowana przez THX oraz czas reakcji rzędu 0,001 ms panele NeoPDP nadają się idealnie do wyświetlania szybkich sportowych scen, filmów akcji i gier. W połączeniu z naturalnymi zaletami technologii plazmowej nowy panel NeoPDP zapewnia jeszcze wyższą jakość wyświetlanego obrazu. Ponadto linia telewizorów NeoPDP wyróżnia się bogatymi opcjami łączności i eleganckim wzornictwem.

Wszystkie modele NeoPDP są wyposażone w sterowanie podpolowe (Sub-field Drive) 600 Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek (Intelligent Frame Creation Pro). Technologia ta wyświetla 50 obrazów na sekundę z wykorzystaniem 12 podpól na klatkę, co sumuje się do 600 podpól na sekundę, przy czym funkcja Intelligent Frame Creation Pro wykrywa ruch i optymalizuje jego reprodukcję w każdym z 600 podpól. W ten sposób telewizory NeoPDP precyzyjnie oddają ruch bez uciążliwych rozmyć, rozmazywania i innych artefaktów, które występują w konkurencyjnych technologiach. Co więcej, telewizory Panasonic NeoPDP zapewniają niezwykle krótki czas przetwarzania, zalewie 0,001 milisekundy. Połączenie szybszej emisji światła i skróconego wygaszania minimalizuje powidoki, jednocześnie zapewniając niezwykle ostry obraz. Gracze i kinomani nie wymarzyliby sobie niczego lepszego.

Oprócz podwyższonego kontrastu w jasnym otoczeniu i ograniczania odbić światła funkcje High Contrast Filter i High Contrast Filter Pro zwiększają też czystość barw i ostrość konturów. Nowy panel NeoPDP wykorzystuje też w pełni największą zaletę technologii plazmowej, uzyskując godny uwagi współczynnik kontrastu 5 000 000:1. Dzięki doskonałej reprodukcji kolorów i subtelnej gradacji odcieni nowy panel wiernie odtwarza szczegóły obrazów wysokiej rozdzielczości od czystej bieli do głębokiej czerni.

Wszystkie modele NeoPDP są wyposażone w funkcję VIERA CAST, która za jednym naciśnięciem przycisku. pozwala oglądać wybrane treści internetowe w domowym salonie, a także przeglądarkę obrazów VIERA, która umożliwia oglądanie wideo HD i cyfrowych zdjęć, słuchanie muzyki z karty SD oraz nagrywanie na dysku twardym przez złącze USB. Co więcej, obsługa DLNA pozwala odtwarzać na telewizorze VIERA dane cyfrowe przechowywane w innych urządzeniach DLNA w domowej sieci, a potrójny tuner DVB wbudowany w wiele modeli eliminuje potrzebę korzystania z dekoderów lub zewnętrznych odbiorników (obsługiwani dostawcy różnią się w zależności od kraju).

Modele LED-LCD oferujące jeszcze więcej opcji rozrywki

Goście targów IFA będą również mieli okazję obejrzeć stylową rodzinę telewizorów Panasonic VIERA LED-LCD, która obejmuje modele 1080p Full HD V20 (42”, 37” i 32”), D28 (37” i 32”) oraz D25 (42”, 37” i 32”), a także serię HD Ready D28 (22” i 19”). Wszystkie te telewizory LCD z podświetleniem LED cechują się płaską konstrukcją i oferują wysoką jakość obrazu za sprawą szerokiego kąta widzenia oraz technologii, którą Panasonic nazywa 200 Backlight Blinking Intelligent Frame Creation Pro . Obudowa o grubości zaledwie 1,5 cala sprawia, że nadają się idealnie do zawieszenia na ścianie. Większość telewizorów LED-LCD oferuje te same funkcje sieciowe, co modele NeoPDP.

- Po dodaniu tych nowych telewizorów HD LED-LCD do istniejącej oferty Panasonic proponuje klientom większy wybór technologii i rozmiarów ekranu, niż kiedykolwiek przedtem - powiedział Fabien Roth, starszy kierownik ds. marketingu w firmie Panasonic.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...