Rozwiązania LG w 3D na targach IFA w Berlinie

dodano: 2010-09-01 17:02 | aktualizacja: 2010-09-01 17:07
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG Podczas tegorocznej wystawy IFA Berlin 2010 obraz trójwymiarowy to gorący temat w branży elektroniki konsumenckiej. LG, uczestnicząc w trójwymiarowej rewolucji, ujawnia kompleksowe rozwiązania 3D, które w tym roku wprowadzą widza w zupełnie nowy wymiar rozrywki. Firma zaprezentowała pełną gamę urządzeń 3D, w tym najnowsze telewizory z technologią NANO FULL LED, TV plazmowe, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray Disc oraz kompletną ofertę projektorów 3D.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TELEWIZORY FULL LED I PLAZMOWE: NIESPOTYKANE WRAŻENIA 3D

LG oferuje różne wersje telewizorów 3D, umożliwiając klientom wybór urządzenia dokładnie odpowiadającego ich potrzebom. Telewizorem najwyższej klasy w tej kategorii jest LEX8, najcieńszy na świecie FULL LED TV o grubości zaledwie 8,8 mm z najwęższą ramką wokół ekranu – 12,5 mm.

LEX8 jest również pierwszym na świecie telewizorem z technologią podświetlania NANO, która zapewnia wyjątkowo jasny, czysty i równomierne podświetlony obraz.

LG prezentuje także nowy model LEX9, który charakteryzuje się największym jak dotąd ekranem LCD LED (72 cale), a także model LX9500 — pierwszy na świecie trójwymiarowy telewizor FULL LED, zaprezentowany w tym roku na wystawie CES w Las Vegas.

W telewizorach FULL LED ekran jest podświetlany od tyłu macierzą diod LED (elektroluminescencyjnych). Oferowane przez LG telewizory 3D w tej technologii zapewniają najostrzejszy obraz trójwymiarowy. Wszystkie modele telewizorów FULL LED 3D wyposażone są w funkcję dostosowywanego przyciemniania, ale w modelu LEX8 funkcja ta (tzw. Micro Pixel Control) jest najbardziej zaawansowana i zapewnia bogatszą gamę kolorów, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność obrazu trójwymiarowego. Modele LEX8, LEX9 i LX9500 cechują się także doskonale płynnym obrazem dzięki technologii TruMotion 400Hz, która zapewnia wysoki komfort oglądania obrazów 3D. Efekt jest tym bardziej spektakularny, gdy dzięki bardzo wąskiej ramce („Infinia Design”) obraz trójwymiarowy wydaje się wychodzić niemalże z ekranu, co potęguje wrażenie uczestnictwa widza w akcji rozgrywającej się na ekranie.

Ponadto LG prezentuje prototypowy telewizor plazmowy 3D z ekranem 180-calowym, a także PX950N — pierwszy plazmowy telewizor 3D oferowany przez LG oraz pierwszy na świecie telewizor z certyfikatem 3D THX, który gwarantuje najwyższą, kinową jakość trójwymiarowego obrazu telewizyjnego.

Wyjątkowa jakość obrazu 3D w tym modelu jest osiągnięta dzięki technologii 600 Hz Max Sub-field Driving, zapewniającej płynność obrazu nawet przy najszybszej akcji, a także dzięki panelowi 3D, który pozwala na bardzo szybkie wygaszanie. Na ekranach plazmowych kąt widzenia jest szerszy, co oznacza, że widz może oglądać płynny obraz trójwymiarowy z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

PX950N obsługuje także funkcję Multi Picture Format (MPF), która umożliwia podłączenie kamery 3D i oglądanie obrazu w trzech wymiarach z kamery bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Oprócz tego PX950N, posiada certyfikat DLNA, umożliwia bezproblemowe i bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami audio-wideo, wykorzystuje usługę NetCast oraz AV Link. Funkcje te ułatwiają widzom korzystanie z rosnących zasobów filmów i programów trójwymiarowych dostępnych online lub w domowych bibliotekach cyfrowych.

Do wszystkich modeli telewizorów 3D prezentowanych przez LG na targach IFA stosuje się stylowe, ergonomicznie zaprojektowane okulary migawkowe, zapewniające komfortowe oglądanie obrazu trójwymiarowego.


Systemy kina domowego Blu-ray 3D: odpłyń w dźwięku i obrazie 3D

Systemy nagłośnienia HX995TZ i HLX55W gwarantują najwyższą jakość i stanowią idealną platformę do odtwarzania filmów 3D oraz przestrzennego dźwięku o jakości kinowej, a ponadto obsługują opcje połączeń NetCast i DLNA.

HX995TZ to system kina domowego Blu-ray najwyższej klasy. Urządzenie jest elegancko montowane na ścianie i pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Moc wyjściowa wynosi 1100 W, dzięki czemu pomieszczenie zostaje dosłownie wypełnione dźwiękiem. Model HX995DF to system kina domowego 3D dla użytkowników o nieco mniejszej skali wymagań, z konfiguracją kanałów 2.1 i 560 W mocy wyjściowej.

Model HLX55W to zintegrowany system kina domowego (sound bar) 3D Blu-ray, urządzenie o mniejszych rozmiarach, ale nie mniej atrakcyjne. Stylowy czarny system kina z pionowym odtwarzaczem Blu-ray pośrodku zapewnia moc wyjściową 430 W i pełny dźwięk przestrzenny dzięki konfiguracji kanałów 4.1.


Odtwarzacze Blu-ray Disc™ 3D: znakomita jakość odtwarzania, bogate funkcje

LG wzbogacił również swoją ofertę odtwarzaczy wideo, wprowadzając trzy wysokiej jakości modele z obsługą 3D: HR550, BD590 i BX580. HR550 cechuje się znakomitym odtwarzaniem obrazu dwuwymiarowego i trójwymiarowego oraz posiada wbudowany tuner DVB-T/C/S, co eliminuje konieczność stosowania przystawki do telewizji cyfrowej. Tuner umożliwia zapisywanie programu telewizyjnego (w tym 3D) na jednym kanale i równoczesne oglądanie programu z dysku Blu-ray. Model BD590 oferuje te same funkcje, ale nie zawiera wbudowanego dysku twardego.

Model BX580, który stanowi doskonałe uzupełnienie telewizorów 3D oferowanych przez LG, umożliwia oglądanie filmów 3D w formacie Blu-ray, jak również znakomite odtwarzanie obrazu dwuwymiarowego. Podobnie jak HR550, model BX580 obsługuje opcje połączeń NetCast i DLNA.


Projektory 3D: kino trójwymiarowe w domu

Oglądanie obrazu trójwymiarowego wzbogacają dwa projektory 3D, zapewniające w domu przeżycia podobne do tych w kinie trójwymiarowym. Jest to jedyna seria projektorów, która obejmuje modele zarówno do okularów polaryzacyjnych, jak i migawkowych.

Model CF3D to pierwszy na świecie projektor 3D z dwoma mechanizmami w jednej obudowie, obsługujący okulary polaryzacyjne i wyświetlający obrazy w rozdzielczości FULL HD. Projektor ten może wyświetlać obraz 2D lub 3D o przekątnej do 200 cali (508 cm). Technologia TruMotion 100Hz praktycznie eliminuje rozmazanie obrazu, zaś funkcja automatycznej kalibracji obrazu 3D zapewnia optymalną jasność i kolor, dzięki czemu obraz jest zdumiewająco czysty i ostry. W komplecie dostarczanych jest 6 par okularów, co umożliwia komfortowe oglądanie projekcji 3D w gronie rodziny i przyjaciół na ekranie zajmującym całą ścianę.

Model BX327 to projektor 3D obsługujący okulary migawkowe (technologia DLP Link 3D), wyświetlający obraz o przekątnej do 150 cali (381 cm). Projektor ten wyróżnia się dużą jasnością obrazu (3200 lm ANSI), oraz znakomitymi kolorami i kontrastem dzięki technologii 0,55" DMD, co zapewnia piękny obraz 2D lub 3D z ostrymi, idealnie dopasowanymi krawędziami. BX327 jest jedynym na świecie projektorem używającym technologii DLP Link 3D, który obsługuje HDMI, dzięki czemu umożliwia oglądanie obrazów 3D bez specjalnej karty graficznej z obsługą 3D.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...