Onkyo TX-NR808 - amplituner z HDMI 1.4

dodano: 2010-08-17 17:22 | aktualizacja: 2010-08-18 12:23
autor: Anita Dąbek | źródło: Onkyo

Onkyo amplituner Firma E.I.C. wprowadza na polski rynek nowy amplituner Onkyo model TX-NR808, który wyposażony jest w możliwość odbioru radia internetowego i odtwarzania plików muzycznych z komputerów wpiętych w Ethernet. TX-NR808 dysponuje potężną mocą, przez co może służyć do nagłośnienia dużych pomieszczeń, a dwa wyjścia HDMI nakłaniają wręcz do współpracy amplitunera z projektorem wizyjnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Główne cechy amplitunera Onkyo TX-NR808:
 • Certyfikat Windows 7 i DLNA Version 1.5
 • Radio Internetowe
 • Zaciąganie plików audio z dysków komputerów wpiętych w Ethernet
 • Zone 2 i Zone 3 (pre out)
 • USB na panelu przednim ze sterowaniem iPoda/iPhona
 • Audyssey MultEQ
 • THX Select2Plus
 • HDMI v1.4 (7 wejść/2 wyjście)
 • Wejście wideo PC RGB z konwersją do HDMI
 • Dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio
 • Dekoder Dolby ProLogic IIz i Audyssey DSX
 • Faroudja DCDi Cinema (skalowanie do 1080p)
 • Moc 180 W (6 Ω/1 kHz, wysterowany jeden kanał)
 • TRIGGER OUT dla Zone2/3
 • Panel przedni z klapką maskującą przyciski
 • Współpraca z obciążeniem 4 Ω


Dzięki bardzo solidnemu zasilaczowi amplituner Onkyo radzi sobie doskonale z nagłośnieniem nawet bardzo dużych pomieszczeń zapewniając realistyczne odtwarzanie najbardziej spektakularnych efektów dźwiękowych.

TX-NR808 może być podłączony do Internetu co pozwala korzystać z tysięcy stacji radiowych z całego świata. Dodatkowo daje to możliwość aktualizowania oprogramowania procesora tak by amplituner był stale wyposażony w najświeższe gadżety. Sieciowość urządzenia pozwala także na zaciąganie plików muzycznych z dysków komputerów wpiętych w Ethernet. Teraz masz na wyciągnięcie ręki całą kolekcję muzyki znajdującą się pod Twoim dachem.

Audyssey MultEQ, ultraprecyzyjny system korekcji akustyki pomieszczenia, zezwala na dokonanie pomiarów w do 8 punktów w pomieszczeniu odsłuchowym. Na podstawie uzyskanych wyników system ustawia poziom głośności każdej kolumny, ustala bardzo dokładnie jej odległość od miejsca odsłuchu, a także koryguje brzmienie każdego kanału tak by było ono płaskie w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości. Dodatkowo Audyssey koryguje błędy brzmienia wynikające z odbić powstających w pomieszczeniu odsłuchowym, dzięki czemu wszystkie dźwięki są bardzo precyzyjnie umiejscowione w pomieszczeniu tworząc stabilną scenę dźwiękową.

Amplituner wyposażony jest w wejście USB na panelu przednim do którego można podłączyć dowolną pamięć flash z plikami muzycznymi. Możliwe jest także sterowanie iPodem lub iPhonem wpiętym w USB.

Onkyo posiada prestiżowy certyfikat THX Select2 Plus, który zaświadcza, że urządzenie zapewnia odtwarzanie filmowej ścieżki dźwiękowej ze wzorcową jakością i głośnością, w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m2 (przy wysokości 2,5 m). Certyfikat THX nadawany jest urządzeniom domowym, ale odnajdziemy go także w kilku tysiącach doskonałych sal kinowych na całym świecie.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje siedem wejść HDMI ( w tym jedno na panelu przednim) i dwa wyjścia wszystkie zgodne ze specyfikacją 1.4, którymi można przesłać trójwymiarowy sygnał wizyjny o rozdzielczości Full HD. Najnowsza wersja HDMI wyposażona jest także w funkcję Audio Return Channel, dzięki której możemy wzmocnić w amplitunerze sygnał z odbiornika telewizyjnego bez konieczności wykonywania innych połączeń niż HDMI. Umożliwia ona także przesyłanie obrazu o rozdzielczości 4000 x 2000 czyli czterokrotnie większej niż spotykana w sygnale Full HD.

Komplet gniazd HDMI uzupełniony jest absolutnie unikalnym wejściem PC RGB pozwalającym podłączyć do amplitunera komputer. Obraz przesyłany do wejścia PC RGB jest udostępniony na wyjściu HDMI OUT. Dostępne są także dwa wejścia i jedno wyjście komponent, a także listwa Universal Port Onkyo zapewniająca jednoprzewodowe połączenie z peryferiami Onkyo oraz analogowe i cyfrowe wejścia audio i dwa wyjścia na aktywny subwoofer.

TX-NR808 zawiera procesor wizyjny Faroudja DCDi Cinema, który skaluje wszystkie analogowe obrazy dostarczone do amplitunera do postaci cyfrowej 1080p, które następnie dostępne są na wyjściu HDMI. Do przetwarzania dźwięku z wysoką wiernością zastosowano przetworniki Burr-Brown 192 kHz/24 bit (PCM1690) dla każdego kanału. Wewnątrz odnajdziemy dekodery wszystkich aktualnie stosowanych standardów wraz z bezstratnymi Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a także formaty poszerzające odtwarzanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej: Dolby ProLogic IIz i Audyssey DSX.

Onkyo posiada siedem wzmacniaczy mocy zdolnych do wytwarzania 180 W na kanał (6 Ω/1 kHz, wysterowany jeden kanał), zbudowanych jako trójstopniowe odwrócone obwody Darlingtona, w wersji szerokopasmowej (WRAT). Wysokoprądowe wzmacniacze końcowe mogą współpracować z kolumnami o impedancji 4 Ω co jest absolutną rzadkością wśród urządzeń multikanałowych.

W TX-NR808 zastosowano technologię Jitter-Cleaning Circuit, która w połączeniu z solidnymi wzmacniaczami i potężnym zasilaczem zdolnym do poboru mocy 620 W, zapewnia perfekcyjną jakość reprodukowanego dźwięku. Onkyo wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania obsługującego urządzenia innych producentów, a także posiada wyświetlanie funkcji na ekranie podłączonego telewizora z przewodnikiem ułatwiającym użytkownikowi obsługę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...