Nowe amplitunery 3D klasy średniej w Polsce

dodano: 2010-08-12 11:16 | aktualizacja: 2014-02-09 00:38
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Denon

denon AVR3311 mini.jpg W ofercie firmy Denon pojawiły się dwa nowe modele amplitunerów - AVR-2311 oraz AVR-3311.  Zostały one udoskonalone o interfejs HDMI v1.4a z pięcioma wejściami obsługujący formaty 3D, kanał zwrotny ARC i sterowanie CEC. Na pokładzie znajdują się dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, zapewniające studyjną wierność odwzorowania dźwięku, oraz dekoder Dolby Pro Logic IIz zapewniający udoskonalone brzmienie przestrzenne dzięki dodatkowym kanałom górnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oba modele oferują kalibrację akustyczną pomieszczenia Audyssey (AVR-3311 Audyssey EQ XT), będącą doskonałym narzędziem dostosowującym charakterystykę dźwięku do konkretnych potrzeb każdego pomieszczenia. Co więcej, AVR-3311 posiada procesor Audyssey DSX obsługujący dodatkowe przednie kolumny poszerzające scenę dźwiękową.

Analogowe i cyfrowe obrazy wideo są konwertowane do rozdzielczości 1080p przez zaawansowany procesor ABT VRS zapewniający ostre, szczegółowe obrazy z płyt DVD i innych standardowych źródeł wideo. Dodatkowe korektory optymalizują obraz dzięki wbudowanej funkcji redukcji szumów i regulacji obrazu. Nowoczesny styl życia wymaga, aby współczesne amplitunery posiadały na przednim panelu gniazdo USB obsługujące funkcję bezpośredniego odtwarzania z urządzeń iPod/iPhone. Sygnał cyfrowy z odtwarzacza iPod przesyłany jest do amplitunera, gdzie przechodzi on przez układ Compressed Audio Restorer i jest przetwarzany przez zaawansowane obwody audio, co łącznie zapewnia czyste brzmienie o wysokiej jakości, niedostępne dotąd z przenośnych odtwarzaczy.Ponieważ systemy instalowane w domach bywają rozbudowane, oba amplitunery mogą dostarczać dźwięk i obraz do wielu stref: AVR-2311 obsługuje dwa źródła i dwie strefy, a AVR-3311 - trzy źródła i trzy strefy. Do pozostałych cech multiroom opisywanych urządzeń należy port sterowania RS-232 oraz wyjścia trigger DC.

AVR-3311 dodatkowo oferuje dwa wyjścia HDMI, pozwalające na jednoczesne podłączenie telewizora i np. projektora. Obwody D.D.S.C. HD pozwalają uzyskać jeszcze bardziej precyzyjny i czysty dźwięk ze wszystkich źródeł. Co godne uwagi, AVR-3311 posiada port Ethernet pozwalający użytkownikowi na przesyłanie strumieniowe danych np. z serwisu Flickr czy Napster oraz muzyki i zdjęć bezpośrednio z komputera PC, jak również na słuchanie tysięcy internetowych stacji radiowych. Dzięki funkcji IP Control użytkownicy mogą dokonać ustawień swojego AVR poprzez przeglądarkę internetową w komputerze PC. Dodatkowo wszystkie amplitunery Denon mogące pracować w sieci są oficjalnie „Kompatybilne z Windows 7” i dzięki temu zapewniają funkcjonalność „Play To” oferowaną przez najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Pobór mocy w trybie oczekiwania we wszystkich amplitunerach wynosi poniżej 0,1 W.Model AVR-2311 dostępny jest w czarnym kolorze w cenie 3 995 zł, a AVR-3311 w dwóch kolorach: czarnym i Premium Silver za 5 995 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kino domowe
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...