65-calowy telewizor 3D od Panasonic już w Polsce

dodano: 2010-08-04 10:36 | aktualizacja: 2010-08-04 10:44
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

Panasonic Viera Panasonic, wprowadza do sprzedaży w Polsce 65-calowy telewizor plazmowy w technologii Full HD 3D. Panasonic VIERA TX-P65VT20 oprócz dostępu do wybranych serwisów internetowych, oferuje najbardziej zaawansowane technologie poprawy obrazu. W zestawie znajdują się również dwie pary wysokiej jakości okularów migawkowych, umożliwiających oglądanie obrazów 3D.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Panasonic pod koniec ubiegłego roku zaprezentowała w Polsce nieznane dotąd możliwości najnowszej technologii Full HD 3D. Od tamtej pory widzowie mogą ekscytować się trójwymiarem, który zmienił oblicze domowej rozrywki. Kolejna nowość w portfolio produktowym Panasonic dostępnym w Polsce to jeszcze większy format technologii 3D, który można mieć w domu – 65-calowy telewizor plazmowy nagradzanej serii VT20.

Panasonic VIERA TX-P65VT20 powstał specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazu 3D. Zastosowanie technologii plazmowej pozwoliło na odtwarzanie obrazu trójwymiarowego w najlepszej jakości. Technologia NeoPDP opracowana przez Panasonic zapewnia najlepsze osiągi takich parametrów wyświetlania obrazu jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 ms), które mają znaczenie przy odtwarzaniu obrazów w trzech wymiarach.

Seria telewizorów Panasonic VT20 została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na wyświetlanie naturalnych, intensywnych, jasnych i ostrych obrazów 3D. Innym rozwiązaniem, które pozwala na oglądanie ostrych obrazów 3D bez efektu rozmycia jest technologia Crosstalk Resolution. Dzięki zastosowaniu nowoopracowanego filtra gazu i luminoforu, efekt poświaty został zredukowany o jedną trzecią.

Poza systemami, które usprawniają wyświetlanie obrazu trójwymiarowego, Panasonic VIERA TX-P65VT20 posiada szereg funkcji oraz technologii, które zwiększają komfort użytkowania, a w połączeniu z właściwościami technologii plazmowej zapewniają użytkownikowi wiele przyjemności:
  • Slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych.
  • Możliwość współpracy z komputerami osobistymi dzięki modułowi DLNA. Użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora treści przeglądane oraz zgromadzone w pamięci komputera jak wideo, muzyka, czy zdjęcia.
  • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak i odtwarzanie jego zawartości.
  • Obsługa sieci bezprzewodowych WiFi – moduł WiFi dołączony jest do zestawu.
  • Procesor obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów.
  • Funkcja Intelligent Frame Creation Pro, która poprzez wykrywanie i optymalizację reprodukcji ruchu, pozwala na prezentowanie szybkich scen w najwyższej jakości, bez zakłóceń, opóźnień i rozmycia obrazu.
  • Dzięki technologiom High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, modele serii VT20 charakteryzują się doskonałym kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach. Dodając do tego niezwykły współczynniki kontrastu 5,000,000:1 telewizory 3D Full HD Panasonic zapewniają wierne odwzorowanie całej palety barw.
  • System V-Audio Pro Surround odpowiada za emisję dźwięków najwyższej jakości za pośrednictwem trzech 10-watowych głośników w systemie 2.1.

Telewizory Full HD 3D Panasonic serii VT20 zapewniają najwyższą jakość filmów we wszystkich wymiarach, a także komfort użytkowania. Ponadto posiadają one szereg rozwiązań, które uprzyjemnią i urozmaicą wspólne oglądanie. Poza wymienionymi wyżej systemami, posiadają znane z telewizorów Viera rozwiązania takie jak Viera Cast. System ten umożliwia przeglądanie serwisów internetowych takich jak YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe bezpośrednio z poziomu telewizora.

Do każdego odbiornika TX-P65VT20 użytkownicy dostają dwie pary specjalnych okularów migawkowych. Pozwalają one w pełni rozkoszować się trójwymiarowymi seansami w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120 Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Najlepszą rekomendacją dla wielbicieli kina jest przyznanie ekranom plazmowym serii VT20 certyfikacji THX, która została opracowana przez George’a Lucasa na potrzeby wyposażenia profesjonalnych sal kinowych i jest ona zapewnieniem najwyższej jakości obrazu i dźwięku odbiornika. Tym samym, seria telewizorów plazmowych V20 gwarantuje wrażenia audio-wizualne identyczne z tymi, które chciał przekazać reżyser.

Panasonic VIERA TX-P65VT20 jest dostępny w Polsce od sierpnia w sugerowanej cenie brutto 18 999 PLN.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...