Sony RayModeler - technologia rodem z filmów sci-fi

dodano: 2010-07-21 17:37 | aktualizacja: 2010-07-22 14:20
autor: Anita Dąbek | źródło: Sony

3D sony.jpg Firma Sony Corporation zaprezentowała prototyp urządzenia RayModeler, będącego 360-stopniowym autostereoskopowym wyświetlaczem. Tego typu urządzenie znane jest na razie tylko z filmów science fiction, ale dzięki Sony staje się obrazem futurystycznej technologii. Najnowszy wyświetlacz pozwala na oglądanie w kolorze wolumetrycznych obiektów z różnych kątów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyświetlacz wykorzystuje specjalne diody LED i może pokazać 360 zdjęć zrobionych z różnych kątów. Co istotne, do oglądania nie będą potrzebne specjalne okulary 3D. Cylindryczny wyświetlacz ma średnicę 13 cm i wysokość 27 cm. Ze względu na kompaktową wielkość można go umieść właściwie w dowolnym miejscu.

Wyświetlacz posiada wejście wideo i może być podłączony do komputera. Ruchomy 360-stopniowy obraz generowany jest przez procesor graficzny w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można ingerować w ruch obiektu na wyświetlaczu. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik ruchu, co pozwala na zmianę orientacji obiektu, np. obracanie nim, poprzez ruch ręki.

Kolejną funkcjonalnością jest możliwość grania w specjalne wolumetryczne gry wideo 3D.

Do stworzenia wolumetrycznych obrazów potrzebne jest zwykłe oprogramowanie 3D. Zdjęcia robione są za pomocą specjalnego okrągłego stołu. Na ten cel opracowano nowy wielokamerowy system, obejmujący 8 kamer rozstawionych na stole-okręgu co 45 stopni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...