Sony BRAVIA HX800 - przepustka do nowego wymiaru

dodano: 2010-07-02 15:55 | aktualizacja: 2010-07-03 19:04
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sony

sony 3d.jpg Telewizory Sony BRAVIA HX800 - przepustka do nowego wymiaru Święto futbolu prawie za nami i niedługo zamilkną wuwuzele, jednak nowe telewizory Sony BRAVIA z serii HX800 pozwolą nam dalej przeżywać rozgrywki sportowe oraz przygody bohaterów filmów i gier - w zupełnie innym wymiarze. Wyposażone w technologie 3D modele Sony BRAVIA HX800 są już w sprzedaży. Obok wspaniałej jakości obrazu w trójwymiarze wyróżnia je rozdzielczość Full HD, wyjątkowe wzornictwo, zaawansowane technologie oraz najwyższej jakości podzespoły.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizor Sony BRAVIA HX800 to wspaniałe uzupełnienie stylowych wnętrz. Smukły, pięknie wyprofilowany kształt oraz specjalna, zmniejszająca odbicie światła w jasnych pomieszczeniach konstrukcja ekranu sprawiają, że telewizor nawet po wyłączeniu prezentuje się wyjątkowo. Najnowszy model Sony wyświetla obrazy w formacie Full HD 1920x1080 pikseli, a zastosowanie w nim BRAVIA ENGINE 3 zapewnia imponującą szczegółowość, optymalny kontrast i wspaniałe odwzorowanie barw. Dzięki czujnikowi oświetlenia obraz dostosowuje się do warunków panujących w naszym salonie, przez co wrażenia z oglądania filmu czy serialu będą jeszcze bardziej intensywne.

Sztuka 3D według Sony
Kinowe hity, przeglądane na dużym ekranie zdjęcia z wakacji... teraz możesz je oglądać w trójwymiarze na własnej kanapie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Sony przy projektach 3D, miedzy innymi w ramach produkcji
realizowanych przez studio Sony Pictures Digital Productions, wprowadzone na rynek telewizory Sony BRAVIA HX800 oferują możliwość oglądania obrazu 3D w najwyższej dostępnej obecnie jakości. Wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii: podświetlenia Dynamic Edge LED z lokalnym wygaszaniem oraz opracowanego przez Sony Motionflow 200Hz PRO z funkcją 2 Image Blur Reduction (wyostrzania obrazu) – dzięki któremu nawet najbardziej dynamiczny i pełen szczegółów obraz pozostaje płynny.

Zestaw swój zestaw
Aby cieszyć się coraz bogatsza kolekcja filmów 3D, korzystać z oferty stacji telewizyjnych oraz konwertować obraz 2D na 3D wystarczy, że do telewizora Sony BRAVIA serii HX800 podłączymy oddzielny nadajnik i aktywne okulary (Active Shutter). Aktywne okulary TDG-BR100B zostały stworzone z myślą o komforcie użytkownika - wyposażono je w elastyczne zauszniki oraz regulowane noski. Wyjątkowa żywotność baterii (do 100 godzin) umożliwia obejrzenie w trójwymiarze do 50 pełnometrażowych filmów. Firma Sony przygotowała tak&e aktywne okulary w mniejszym rozmiarze oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – różowej i niebieskiej. Aktywne okulary z soczewkami ciekłokrystalicznymi odbierają sygnał z telewizora za pośrednictwem nadajnika synchronizacji 3D i na ułamek sekundy wyłączają jedna z soczewek, tak aby w danej chwili tylko jedno oko oglądało obraz w jakości Full HD.Przepuszczając światło dzienne, okular zamykany jest tylko na sygnał wychodzący bezpośrednio z telewizora, co istotnie wpływa na komfort oglądania. W efekcie powstaje realistyczne wrażenie głębi. Współpraca odbiornika z okularami Sony chronią oczy przed nieprzyjemnym migotaniem odtwarzanego obrazu.

Do prawidłowego działania okularów 3D niezbędny jest nadajnik podczerwieni TMR-BR100 podłączany za pomocą łącza USB bezpośrednio do telewizora. Prosty, smukły i niewielki nadajnik umieszczony przy telewizorze Sony BRAVIA HX800 będzie jego stylowym dopełnieniem.

Orientacyjne wartości:
  • Telewizor 40’’(102 cm), Sony BRAVIA serii HX800 ok. 7 000 zł
  • Aktywne okulary Active Shutter TDG-BR100B – ok. 450 zł
  • Nadajnik podczerwieni TMR-BR100 – ok. 220 zł
Przykładowe zestawy promocyjne przygotowane przez sklepy Sony Centre/sony.pl/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...