Aten wprowadza nowy extender audio-wideo Cat 5

dodano: 2010-06-28 14:50 | aktualizacja: 2010-06-28 17:51
autor: Karol Czechowicki | źródło: ATEN

aten logo Firma Aten International, wiodący projektant i producent zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych wprowadza na rynek nowy extender audio-wideo VE200 z rodziny profesjonalnych rozwiązań audio-wideo VanCryst. VE200 pozwala użytkownikom zwiększyć odległość między komputerem a monitorem do 150 m przy rozdzielczości wideo 1600 x 1200@60Hz.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Extender audio-wideo VE200 wykorzystuje kabel Cat 5e do połączenia lokalnej jednostki nadawczej (VE200L) ze zdalną jednostką odbiorczą (VE200R). Kabel Cat 5e eliminuje tradycyjne, grube przewody, co stwarza uporządkowane i wydajne środowisko pracy. Dzięki podwójnemu wyjściu audio-wideo VE200 obsługuje jeden ekran lokalny oraz dwa zdalne i oferuje obraz wideo wysokiej jakości o rozdzielczości do 1920x1200@60Hz przy zasięgu 30 m, 1600x1200@60Hz przy zasięgu 150 m oraz 1280x1024@60Hz przy zasięgu 200 m. VE200 zapewnia też dwa tryby kontroli wzmocnienia, które pozwalają uzyskać najwyższą ostrość obrazu oraz możliwość regulacji wzmocnienia i kompensacji za pośrednictwem menu ekranowego.

Aby uprościć obsługę extendera, wyposażono go w odbiornik podczerwieni, który umożliwia szybkie i łatwe regulowanie jakości obrazu wideo, a także zdalne włączanie i wyłączanie ekranu oraz regulowanie obrazu na zdalnym ekranie. VE200 zawiera też dwa kanały RS-232, które umożliwiają podłączenie ekranów dotykowych, co jest szczególnie przydatne w takich zastosowaniach, jak aplikacje usług interaktywnych.Extender audio-wideo VE200 jest idealnym rozwiązaniem w przypadku instalacji, w których ekran znajduje się w miejscu dostępnym publicznie, a system komputerowy jest bezpiecznie schowany na zapleczu. Extender przydaje się też w systemach kontroli i ochrony, gdzie komputer znajduje się w obszarze zabezpieczonym, a ekran w miejscu, które umożliwia wygodne oglądanie obrazu. Inne dziedziny, w których przydatne jest stosowanie extendera audio-wideo VE200 to: finanse (zdalne wyświetlanie kursów giełdowych), edukacja (wyświetlanie wykładów i lekcji w salach wykładowych oraz klasach) oraz biznes (transmisje przemówień do bocznych sal, wideokonferencje i demonstracje).

VE200 oferuje pełną elastyczność instalacji, ponieważ może obsługiwać różne odległości transmisji oraz wiele ekranów. W połączeniu z urządzeniem ATEN VB552 (wtórnikiem VGA Cat 5) pozwala jeszcze bardziej wydłużyć odległość transmisji, nawet do 450 m. Ponadto w celu zwiększenia jakości wideo w instalacjach dalekodystansowych można zastosować synchronizator wideo VE510, który kompensuje opóźnienia sygnału. VE200R można też połączyć z systemem Aten Media Distribution Solution (rozwiązaniem do dystrybucji mediów).

Dostępność i ceny:
Extender VE200 jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna to 290 euro (ok. 1 200 zł).

Dystrybutor produktów Aten w Polsce:
W Polsce dystrybutorem produktów Aten jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl

O przełącznikach KVM - niezbędnych urządzeniach służących do zarządzania serwerami. Przełączniki KVM (Klawiatura, Video, Mysz) to zaawansowane sprzętowe rozwiązania, które pozwalają na wygodny scentralizowany dostęp do wielu komputerów przy wykorzystaniu jednej klawiatury, monitora i myszki. Przełączniki KVM znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w międzynarodowych korporacjach. Ich podstawową funkcją i zaletą zarazem jest redukcja kosztów, przeznaczanych do tej pory na sprzęt komputerowy (myszy, klawiatury, monitory). Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w szafkach rackowych, energii elektrycznej oraz miejsca w biurze. Przełączniki KVM oferują administratorom możliwość scentralizowanego zarządzania komputerami, dzięki czemu praca administratorów jest bardziej efektywna – nie muszą być w miejscach gdzie stoją serwery, mogą nimi zarządzać zdalnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom ciągle rozwijającej się światowej gospodarki oraz upowszechnieniu się Internetu, przełączniki KVM mają funkcjonalność over-IP, co pozwala na zdalne zarządzanie serwerami na całym świecie. Funkcjonalność ta w pełni zaspokaja potrzeby międzynarodowych korporacji z wieloma rozproszonymi serwerowniami.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...