Sony stworzył trzeci wymiar telewizji

dodano: 2010-06-25 11:20 | aktualizacja: 2010-06-25 15:47
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sony

3D sony.jpg Firma Sony wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w technologii 3D, oferuje wspaniałą jakość obrazu i przyjemność oglądania. Produkty Sony charakteryzują się wyjątkowa jakością 3D, obrazem full HD, unikalnym, stylowym wzornictwem oraz zaawansowaną technologią i najwyższej jakości podzespołami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja w formacie 3D

Firma Sony wprowadza do swojej oferty nowe produkty umożliwiające oglądanie obrazu 3D w najwyższej dostępnej obecnie jakości. Eksperci Sony zdobywali doświadczenie przy projektach 3D na wielu polach: w ramach produkcji realizowanych przez studio Sony Pictures Digital Productions, w specjalnym Centrum Technologii 3D stworzonym w Culver City w Kalifornii oraz rozwijając ofertę Działu Produktów Profesjonalnych. Zdobytą wiedzę zastosowali w nowoczesnych, charakteryzujących się najwyższą jakością produktach, które są teraz dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wszystko to przy zachowaniu najwyższych dostępnych obecnie na rynku parametrów i najnowocześniejszych technologii, takich jak podświetlenie Dynamic Edge LED z lokalnym wygaszaniem i Motionflow 200Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction (osłabiania rozmycia obrazu) – dzięki której nawet najbardziej dynamiczny i pełen szczegółów obraz pozostaje płynny i naturalny.
 
Paralaksa, czyli jak powstaje obraz 3D na domowym telewizorze

Każde z dwojga ludzkich oczu widzi świat pod innym kątem. Łatwo się o tym przekonać – wystarczy zakryć najpierw jedno, a potem drugie oko. Za każdym razem będziemy widzieć otaczające nas obiekty nieco inaczej, doświadczając różnicy między poszczególnymi kątami patrzenia. To dzięki połączeniu obrazów odbieranych osobno przez każde oko, nasz mózg rejestruje wrażenie głębi i przestrzeni – zjawisko to nazywa się paralaksą i to właśnie na nim oparto technologię tworzenia obrazów trójwymiarowych. Firma Sony wykorzystuje efekt paralaksy zaprzęgając do tego najnowocześniejszą technologię, udoskonalaną podczas wieloletniej pracy nad projektami 3D. Odtwarzany przez telewizor obraz jest dzielony na dwa kanały, po jednym dla każdego oka, których wyświetlanie odpowiada częstotliwości otwierania i zamykania specjalnych okularów. Aby cieszyć się coraz bogatszą kolekcją filmów 3D, korzystać z oferty stacji telewizyjnych oraz konwertować obraz 2D na 3D wystarczy, że do telewizora Sony BRAVIA serii HX800 podłączymy oddzielny nadajnik i aktywne okulary (Active Shutter).

Aktywne okulary – komfort i wysoka jakość

Niepraktyczne okulary z tektury? Dziś możemy odłożyć je na półkę i z uśmiechem obserwować jak bardzo zmieniła się współczesna technologia 3D. Aktywne okulary TDG-BR100B z soczewkami ciekłokrystalicznymi odbierają sygnał z telewizora za pośrednictwem nadajnika synchronizacji 3D i na ułamek sekundy wyłączają jedną z soczewek, tak aby w danej chwili tylko jedno oko oglądało obraz w jakości Full HD. Przepuszczając światło dzienne, okular zamykany jest tylko na sygnał wychodzący bezpośrednio z telewizora, co istotnie wpływa na komfort oglądania. W efekcie powstaje realistyczne wrażenie głębi. Nasze oko nie dostrzega jednocześnie nieprzyjemnego wrażenia migotania odtwarzanego obrazu.
 
Aktywne okulary zostały stworzone z myślą o wygodzie – wyposażono je w elastyczne zauszniki oraz regulowane oprawki. Wyjątkowa żywotność baterii (do 100 godzin) pozwala cieszyć się rozrywką w trójwymiarze wyjątkowo długo. Aby zapewnić klientom dopasowanie i komfort oglądania telewizji w formacie 3D, firma Sony przygotowała także aktywne okulary w mniejszym rozmiarze, w dwóch wersjach kolorystycznych – różowe i niebieskie.

Do prawidłowego działania okularów 3D niezbędny jest także nadajnik podczerwieni TMR-BR100 podłączany za pomocą łącza USB bezpośrednio do telewizora. Prosty, smukły i niewielki nadajnik umieszczony przy telewizorze Sony BRAVIA serii HX800 będzie jego stylowym dopełnieniem.

Kinowe hity, przeglądane na dużym ekranie zdjęcia z wakacji...wszystko w technologii 3D i to na własnej kanapie. Znakomitą jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze Sony BRAVIA serii HX800 zapewni oryginalna, opracowana przez firmę Sony technologia Motionflow 200Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction (osłabiania rozmycia obrazu) – dzięki niej nawet w czasie oglądania zapierających dech w piersiach scen pościgu czy walki obraz pozostaje płynny.
 
Sony BRAVIA serii HX800 – przyjemność w trójwymiarze i dużo więcej

Smukły, pięknie wyprofilowany kształt oraz specjalna, zmniejszająca odbicie światła w jasnych pomieszczeniach konstrukcja ekranu Sony BRAVIA serii HX800 sprawiają, że telewizor jest kolejnym wyjątkowym elementem wyposażenia naszego salonu, a jego ekran wygląda pięknie nawet po wyłączeniu. Najnowszy model z rodziny Sony BRAVIA wyświetla obrazy w formacie Full HD 1080 – oznacza to, że możemy cieszyć się szczegółowością obrazu telewizyjnego, filmów i gier w pełnej rozdzielczości HD 1920 na 1080 pikseli. Zastosowanie BRAVIA ENGINE 3 daje imponującą szczegółowość obrazu, optymalny kontrast i wspaniałe odwzorowanie barw, a Ambient Sensor (automatyczny pomiar natężenia i temperatury barwowej oświetlenia w pomieszczeniu) pozwala na optymalizację jakości obrazu pod kątem komfortu oglądania – obraz dostosowuje się do warunków panujących w naszym salonie – dzięki czemu wrażenia z oglądania najnowszego filmu czy ulubionego serialu są jeszcze bardziej intensywne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...