Intel prezentuje produkty z procesorem Intel Atom

dodano: 2010-06-01 11:37 | aktualizacja: 2010-06-01 21:03
autor: Anita Dąbek | źródło: Intel

Intel Na targach Computex w Tajpej, Intel Corporation zaprezentował nowe produkty i funkcje w oparciu o rodzinę procesorów o niskim poborze mocy Intel Atom, w tym plany na dalsze różnicowanie popularnych kategorii netbooków i ekspansję na nowe segmenty rynku, poza rynek PC, laptopów i serwerów biznesowych. W ciągu ostatnich 45 dni Intel i jego procesor Atom trafił na różne rynki, nie licząc ponad 50 mln netbooków z procesorami Intel sprzedanych w ciągu ostatnich 2 lat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intel ogłosił, że podpisał umowę z chińskim producentem samochodów HawTai AutoMobile na procesor i oprogramowanie MeeGo dla przyszłościowych platform informacyjno-rozrywkowych w samochodach, o ponad 50-krotnie mniejszym jałowym poborze mocy dzięki procesorom Intel Atom. Ogłoszono także współpracę z Google, Sony i Logitech dla nowego telewizora Google TV opartego na procesorach Intel Atom.

Niedawno Intel zaprezentował Tunnel Creek oparty na System on Chip (SoC) Atom, który po raz pierwszy pozwoli innym firmom połączenie swoich własnych układów krzemowych z produktem SoC firmy Intel. Procesor Intel Atom zasila także Intel Reader, a firma otrzymała ponad 3000 zapytań nie dotyczących konstrukcji PC, począwszy od wykrywaczy ryb do wózków golfowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...