Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465

dodano: 2010-06-01 20:05 | aktualizacja: 2010-06-01 20:09
autor: Anita Dąbek | źródło: NVIDIA

nVIDIA 31 maja 2010 roku NVIDIA wprowadziła na rynek najnowszy produkt z rodziny procesorów graficznych (GPU) Fermi, GeForce GTX 465, wyznaczając nowy poziom wydajności DirectX11 dla segmentu cenowego poniżej 299 USD. Zaprezentowany GeForce GTX 465, jako jeden z elementów pokazu prasowego NVIDIA 3D Revolution odbywającego się w Taipei, dostępny jest już w ofercie wiodących światowych partnerów oferujących karty graficzne, twórców systemów komputerowych oraz dostawców sprzętu OEM.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Procesor graficzny GeForce GTX 465 obsługuje zaawansowane funkcje związane z grami, z których wiele dostępnych jest tylko na kartach NVIDIA, w tym:
  • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision, jedynego w branży kompleksowego rozwiązania stereoskopii 3D przeznaczonego dla nowej rodziny komputerów 3D.
  • Jedenaście razy więcej jednostek teselacyjnych w stosunku do odpowiedniego produktu konkurencji, co pozwala twórcom gier tworzyć znacznie bardziej realistyczne środowiska.
  • Szybki anti-aliasing 32x wygładzający krawędzie obiektów, by zapewnić niezrównaną jakość obrazu.
  • Obsługę Blu-ray 3D z dekodowaniem GPU podczas odtwarzania filmów 3D oraz zawartości 3D przez Internet.
  • Technologię NVIDIA PhysX zapewniającą realizm dzięki dynamicznemu, interaktywnemu otoczeniu w grach.
  • Kolejną generację architektury CUDA, leżącą u podstaw większości otwartych platform obliczeniowych na świecie, z pełnym wsparciem języka programowania oraz API, takich jak CUDA C/C++, DirectCompute, OpenCL, Java, Pyton czy Fortran, w celu jak największej zgodności z programami wykorzystującymi akcelerację GPU, w tym Internet Explorer 9, Folding@home i innych.

GeForce GTX 465 jest dostępny od 31 maja br. u wiodących dostawców kart, takich jak ASUS, EVGA, Galaxy, MSI, Palit, PNY, Zotac i innych. Cena kart graficznych opartych o nowy procesor graficznego w Poslce bedzie wahała się miedzy 1100 a 1200 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...