Sharp rozwija moduł kamery 3D

dodano: 2010-05-28 13:16 | aktualizacja: 2010-05-31 12:07
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sharp

sharp logo Sharp, jako pierwszy na rynku, stworzył moduł kamery 3D dla urządzeń mobilnych, zdolny do rejestracji obrazów 3D w High-Definition (720p). Firma Sharp zacznie wprowadzać próbki tej technologii na rynek w lipcu br. Masowa produkcja tych modułów rozpocznie się już w 2010 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obraz 3D składa się z dwóch ujęć zrobionych przez dwie kamery, które jednocześnie i niezależnie od siebie utrwalają obrazy dla lewego i prawego oka. W rezultacie, kamera 3D musi posiadać osobny układ elektroniczny zapewniający przetwarzanie dwóch oddzielnych obrazów, np. w celu ustawienia ich koloru lub poprawienia wzajemnego położenia dwóch obrazów pochodzących z dwóch kamer. Dlatego też producenci poszukiwali rozwiązań zmniejszających rozmiar i ciężar kamer 3D oraz sposobów na skrócenie okresu wytwarzania takich urządzeń.

Obecnie rozwijany moduł kamery 3D firmy Sharp zawiera w sobie funkcje przetwarzania danych obrazu wyjściowego przez lewą i prawą kamerę, włączając w to synchronizację kolorów, umożliwiającą dostosowanie koloru i jasności, synchronizację czasową, ustawiającą sygnał wideo względem czasu oraz sterowanie osią optyczną, umożliwiające właściwe pozycjonowanie. Dodatkowo, technologia szybkiego odczytu błyskawicznie przekazuje dane wideo z czujnika obrazu, umożliwiając uchwycenie obrazów 3D w trybie wysokiej rozdzielczości HD. Ponad to, tworząc moduł tej kamery, Sharp użył technologii dużej gęstości zapisu, tak aby uzyskać kompaktowe rozmiary urządzenia. Osadzanie tego modułu kamery w urządzeniach mobilnych, takich jak kamery cyfrowe, telefony komórkowe i smartfony przyczyni się do rozwoju wszelkiego rodzaju innowacyjnych narzędzi komunikacyjnych.

W przyszłości, Sharp będzie otwierać nowe rynki 3D oparte na technologiach wyświetlania 3D, włączając w to małe, średnie i duże wyświetlacze LCD 3D, jak również urządzenia wejścia-wyjścia, takie jak moduły kamer 3D.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...