Samsung STORY Station 3.0

dodano: 2010-05-14 10:50 | aktualizacja: 2010-07-28 15:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

Samsung Samsung Electronics wprowadził do swojego portfolio najszybszy zewnętrzny dysk twardy – Samsung STORY Station 3.0 z interfejsem SuperSpeed USB 3.0. Najwyższej klasy 3,5-calowy zewnętrzny dysk twardy, który w porównaniu do poprzedniego interfejsu USB 2.0, oferuje dziesięciokrotnie większe prędkości transmisji, co czyni go idealnym rozwiązaniem do przechowywania kluczowych danych, do których potrzebny jest błyskawiczny dostęp.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Interfejs SuperSpeed USB 3.0 oferuje maksymalny transfer na poziomie 5 gigabitów na sekundę (Gbps), co jest imponującym wynikiem w porównaniu do 480 megabitów na sekundę (Mbps) w przypadku USB 2.0. Użytkownicy mogą teraz przenieść 4 MB muzyki (równowartość 3-minutowego utworu) lub plików graficznych (wysokiej rozdzielczości zdjęcie z 6-megapikselowego aparatu fotograficznego) w około 0,02 sekundy, a cały film HD w 2,3 minuty. Nowy interfejs jest zgodny wstecz z interfejsami USB 2.0 i 1.1.

Stało się już tradycją, że projekty urządzeń Samsunga są nagradzane za swój unikalny styl. W tym przypadku nie mogło być inaczej. Linia STORY Station jest laureatem nagrody iF design 2009 w kategorii projekt. Minimalistyczny design był inspirowany elektroniką retro. Stylistyka utrzymana jest w kolorze szarym, co doskonale współgra z wykonaną ze szczotkowanego aluminium obudową oraz charakterystycznym czerwonym logo. Dodatkowo materiały, z których wykonana jest obudowa, są zgodne z normami RoHS, a otwory wentylacyjne ułatwiają odprowadzanie ciepła w celu zapewnienia niezawodnej pracy.

Zaprojektowany z myślą o środowisku, dysk STORY Station 3.0 oferuje trzy stany oszczędzania energii – spoczynku, snu i wstrzymania. Poziom poboru prądu w trybie gotowości spełnia wymagania Unii Europejskiej EuP (Energy Using Products) – dyrektywy dla rozporządzenia o trybach gotowości.

Dysk STORY Station 3.0, dostępny w pojemnościach od 1 TB do 2 TB, jest częścią rozwijanego przez Samsung portfolio produktów STORY. Ta linia produktów oferuje obecnie najszerszą gamę urządzeń typu premium desktop storage – STORY Station USB 2.0, STORY Station Plus z e-SATA i USB 2.0 oraz najnowszy STORY Station3.0. Dołączony do urządzenia pakiet oprogramowania zawiera aplikację Samsung Auto Backup, umożliwiającą tworzenie kopii zapasowych oraz SecretZone™ i SafetyKey™, służące do szyfrowania i ochrony danych.

Dyski Samsung STORY™ Station 3.0 są objęte trzyletnią gwarancją i będą dostępne na całym świecie już w kwietniu 2010 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...