Samsung: nowa i wydajna pamięć NAND

dodano: 2010-05-14 10:49 | aktualizacja: 2010-07-28 15:29
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

Samsung Samsung Electronics ogłosił, że wykonywane w procesie technologicznym 30nm kości pamięci OneNAND™ o pojemności 8 Gb są już dostępne. Najnowsze układy OneNAND pracujące w oparciu o technologię SLC NAND flash są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na pamięci o większej gęstości dla smartfonów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecny na rynku trend związany jest z popularnością różnorodnych aplikacji mobilnych oraz dostępnością dużej liczby programów multimedialnych. Wysokiej gęstości pamięć OneNAND jest obecnie w fazie testów i trafi do masowej produkcji już pod koniec maja.

8-bitowy układ OneNAND gwarantuje niezawodność technologii SLC oraz sprawdzoną wydajność, dzięki której dane mogą być odczytywane z prędkością 70 megabajtów na sekundę (MB/s), czyli ponad 4 razy szybciej w porównaniu do tradycyjnego układu NAND, osiągającego 17 MB/s. Właśnie te cechy w połączeniu z niskim poborem mocy sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie umożliwiające przetwarzanie rosnącej ilości danych w przypadku ekranów dotykowych i innych opcji o wysokiej rozdzielczości dostępnych w smartfonach. Dodatkowo, zastosowanie zaawansowanego procesu technologicznego 30nm pozwoliło firmie Samsung zwiększyć wydajność o 40% w stosunku do produkcji w technologii 40 nm.

Od 2004 Samsung stopniowo doskonalił pamięć OneNAND, aby stała się wydajnym układem, który może być wykorzystywany do obsługi aplikacji mobilnych bez konieczności instalacji oddzielnego oprogramowania.

Układ OneNAND może być używany jako pamięć buforowa nie tylko do zapisu danych, dzięki szybszej niż w przypadku NAND prędkości zapisu, ale również jako bufor do szybkich, wydajnych operacji odczytu danych za sprawą interfejsu NOR flash.

Według firmy iSuppli, zajmującej się badaniami rynku popyt na pamięć typu NAND flash dla telefonów komórkowych może sięgnąć 1,1 miliarda sztuk (odpowiednik 1 GB pojemności) w 2010 roku. W 2011 oczekuje się ponad podwójnego wzrostu do 2,5 miliarda sztuk. Ponadto, na postawie analiz strategicznych firma przewiduje, że popyt na smartfony wyniesie 285 milionów urządzeń w 2010 roku, a w 2013 wzrośnie do 580 milionów sztuk.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...