CANAL+ i LG Electronics organizują pokazy 3DTV

dodano: 2010-05-04 10:06 | aktualizacja: 2010-05-04 15:31
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG CANAL+ przeprowadzi 15 maja br. pierwszą w Polsce transmisję z meczu piłki nożnej w technologii stereoskopowej i standardzie HD. Aby umożliwić oglądanie meczu kibicom, którzy nie mają jeszcze telewizorów przystosowanych do odbioru 3DTV, nadawca wspólnie z partnerem, LG Electronics, zorganizuje specjalne pokazy w pubach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Pierwszy w Polsce mecz w 3D będzie meczem Ekstraklasy rozstrzygającym o tytule Mistrza Polski.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pokazy w pubach


CANAL+ i LG Electronics zorganizują dla kibiców pokazy meczu w 3D w kilku pubach w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W ramach pokazów fani futbolu obejrzą na żywo pierwszy polski mecz w 3D. CANAL+ zrealizuje bezpośrednią relację w technologii trójwymiarowej prosto ze stadionu, a LG wyposaży puby w nowoczesne telewizory LCD Full HD 3D i zestawy specjalnych okularów 3D.

Pokazy pierwszego meczu w 3D odbędą się w sobotę 15 maja br. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział we wspólnym oglądaniu meczu w 3D na żywo, trzeba zarejestrować się na stronie www.canalplus.pl/3d i wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą są zaproszenia na pokaz.

Pierwsza w Polsce transmisja w stereo 3D

Dzięki transmisji CANAL+, Polska stanie się jednym z niewielu krajów w Europie (m.in. po Wielkiej Brytanii i Niemczech), w którym kibice mogą doświadczyć rewolucji, jaką stereoskopia wprowadza do piłkarskich emocji. Ekipa CANAL+ przeprowadzi transmisję z meczu piłki nożnej w trójwymiarowej technologii HD ze stadionu w Krakowie, Poznaniu lub Warszawie. Pierwszy polski mecz w 3D, w zależności od sytuacji w tabeli Ekstraklasy, rozegra drużyna Wisły Kraków z Odrą Wodzisław, Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin lub Legii Warszawa z PGE GKS Bełchatów. Na pewno będzie to spotkanie mające kluczowe znaczenie w walce o tytuł Mistrza Polski w sezonie 2009/2010.

Partnerem transmisji jest Eutelsat – przekaz odbędzie się na należącym do operatora satelicie Hot Bird. Ekipa CANAL+ przeprowadzi relację z wykorzystaniem specjalistycznego wozu transmisyjnego wyposażonego w 9 nowoczesnych kamer
pracujących w technologii stereoskopowej. Transmisja w technologii stereo 3D będzie niekodowana (sygnał będzie zakodowany tylko dla transmisji tradycyjnej). Abonenci CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o., Al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy – XII Wydział Gospodarczy KRS KRS 0000051835, NIP: 526-22-46-271, kapitał zakładowy 300.000.000 zł CYFRY+, posiadający dekoder HD i telewizor 3D, będą ją mogli obejrzeć w ramach serwisu testowego CANAL+ 3D test na kanale 28.

Telewizory 3D

W odpowiedzi na rozwój kontentu 3D, w 2010 roku LG Electronics przygotował dla widzów nową ofertę TV wyświetlających obraz w 3D. W maju i czerwcu do konsumentów trafią modele telewizorów LG zapewniające nowy wymiar rozrywki, w tym pierwszy na świecie ekran Full LED 3D - LG LX9500, a także model LG LX6500. Trójwymiarowe wrażenia od LG zapewnią także wprowadzane w kolejnych miesiącach odtwarzacze Blu-ray 3D, projektory i kina domowe. Już podczas jesiennej kolejki Ekstraklasy widzowie zasiadający przed telewizorami w swoich salonach, poczują się, jakby dopingowali swoich faworytów z trybun stadionów w całej Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...