Nowy design jakości – telewizory LED LCD od Panasonic

dodano: 2010-04-28 18:29 | aktualizacja: 2010-04-29 12:22
autor: Paulina Nietrzpiel/Janusz Sulisz | źródło: Panasonic

panasonic TX-L37V20E zdjęcie mini.jpg Firma Panasonic, rynkowy lider technologiczny w zakresie telewizji wysokiej rozdzielczości, wprowadza do sprzedaży w Polsce trzy nowe i przyjazne dla środowiska modele Viera LCD o wyrafinowanym wzornictwie, które wyposażono w podświetlenie LED. Telewizory Panasonic LED LCD oferują wyjątkową jakości obrazu dzięki szerokiemu kątowi widzenia oraz 200 diodom systemu Intelligent Frame Creation Pro. Dodatkowo urzekają swoją smukłością, dużymi możliwościami komunikacyjnymi oraz niskim zużyciem energii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W skład rodziny produktów Panasonic Viera LED-LCD wchodzą następujące serie 1080p Full HD:
  • V20 (42”, 37”, 32”),
  • D28 (37”, 32”),
  • D25 (42”, 37”, 32”),
  • D28 (22” and 19”).
Białe diody LED zostały umiejscowione na dole oraz górze wewnętrznej ramy telewizorów. Za sprawą specjalnego panelu rozpraszającego światło, iluminacja rozprowadzana jest nawet za panelem LCD. Rozwiązanie to pozwala na osiągnięcie jednolitego koloru oraz jasności na powierzchni całego ekranu. Zarówno kąt widzenia, jak i poziom kontrastu uległy znaczącej poprawie, podczas gdy konsumpcja prądu została istotnie zmniejszona. Użycie 10-bitowych paneli gwarantuje najsubtelniejszą możliwą gradację kolorów i odcieni.

Technologia Panasonic 200 Backlight Intelligent Frame Creation Pro sprawia, że jakość obrazu telewizorów LCD zbliżyła się do perfekcji. Innowacyjne rozwiązania systemu 200 BLB IFC Pro synchronizują odświeżanie obrazu 100Hz wraz ze stoma cyklami migotania diod. Widz odbiera znacznie jaśniejsze, ostrzejsze, bardziej szczegółowe, gładko poruszające się, naturalne obrazy. Dzięki temu osiągnięto jakość w odtwarzaniu filmów, która była dotąd nieosiągalna dla telewizorów LCD.Panele IPS wszystkich modeli LED-LCD zapewniają niezwykle szeroki kąt widzenia. Oznacza to, że kolory i kontrast pozostają bogate nawet podczas patrzenia na telewizor z boku. Jest to szczególnie ważne, kiedy oglądamy telewizję w kilka osób. Wybitny współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 2 Mio.: 1 sprawia, ze czerń nie blaknie.

Cechą charakterystyczną nowych telewizorów jest atrakcyjny i smukły design, który czynią je idealnymi do powieszenia na ścianie. Grubość panelu wynosząca zaledwie 1,5 cala została osiągnięta dzięki wyeliminowaniu tylnego podświetlenia panelu oraz umiejscowieniu diod LED na szczycie oraz spodzie ramy. Modele D25 oraz D28 zostały zaprojektowane w stylu Viera Pure Line, który opiera się na minimalistycznej stylistyce i subtelnej gradacji kolorów. Design serii D28 został zainspirowany stylową ramką do zdjęć, która może być wykonana w różnych kolorach, włączając w to satynowe srebro, błyszczącą purpurę oraz atłasową biel.

Serie V20, D28 (37” i 32”) oraz D25 wyposażono nie tylko w funkcję Viera Cast, która pozwala użytkownikom na śledzenie wybranych serwisów internetowych za pośrednictwem jednego przycisku, oraz rozwiązanie Viera Image Viewer, która jest idealna do oglądania na ekranie zdjęć i słuchania muzyki, ale również możliwość nagrywania na dysk twardy za pośrednictwem portu USB. Co więcej, system komunikacji DLNA pozwala na odtwarzanie na ekranie telewizora cyfrowych danych, które magazynowane są na dostępnych w domowej sieci pamięciach masowych zgodnych z DLNA. W połączeniu z wbudowanym potrójnym tunerem DVB eliminują konieczność piętrowego stawiania zewnętrznych odbiorników i nadajników przy telewizorze. System V-Audio Surround dostarcza dźwięku dookólnego wielokanałowego systemu audio za pośrednictwem zaledwie dwóch głośników. Modele 22” i 19” serii D28 zostały wyposażone w stację dokującą dla iPod, która pozwala rozkoszować się ulubioną muzyką, filmami oraz zdjęciami za pośrednictwem telewizora Viera.

Telewizory Panasonic Viera LED-LCD będą dostępne w sprzedaży w Polsce od maja 2010 roku.

Szczegółowe informacje na temat serii Panasonic Viera LED-LCD na stronie www.panasonic.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...