LG: Rozrywka 3D w Polsce od maja 2010

dodano: 2010-04-09 17:25 | aktualizacja: 2010-04-09 22:57
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG Firma LG zapowiada, że w roku 2010 zaoferuje polskim klientom rozrywkę na najwyższym poziomie technologii FULL LED 3D. Dla polskich konsumentów przygotowała szeroki wachlarz produktów 3D, dzięki czemu będą oni mogli skosztować we własnym domu wrażeń, dostępnych do tej pory wyłącznie w salach kinowych. LG prezentuje Polakom swój najnowszy telewizor 3D LG LX9500 oraz specjalne okulary przeznaczone do jego oglądania. Produkty będą dostępne na polskim rynku od maja 2010 r.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzenie na rynek telewizorów Full LED wyświetlających obraz w 3D oraz nawiązanie współpracy z dostawcami treści, pozwoli LG wyznaczyć zupełnie nowy standard multimedialnej rozrywki – niespotykanej dotychczas w Polsce - powiedział Ireneusz Smaga, Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu LG Electronics Polska.

W tym roku zaoferujemy polskim konsumentom szeroki wachlarz produktów 3D oferujących efekty znane dotąd jedynie z kin, co jeszcze bardziej wzmocni kluczową pozycję firmy jako czołowego producenta TV zarówno w Polsce jak i na świecie – dodaje.

Niespotykane wrażenia 3D od LG

Wyjątkowe wrażenia podczas oglądania obrazów trójwymiarowych zapewni opracowana przez LG technologia Full LED. Ekran najnowszego telewizora LG LX9500 podświetlany jest w całości diodami LED co pozwala osiągnąć klarowny obraz o wyjątkowej jasności. Kontrast dynamiczny na poziomie 10 000 000:1 i technologia TruMotion 400Hz zapewnią zupełnie nowe doświadczenie podczas oglądania filmów i programów w 3D.

Model LG LX9500 jest również pierwszym telewizorem, który obsługuje standard 3D Multi Picture. Pozwala on wyświetlać na ekranie obrazy zarejestrowane za pomocą kamer 3D bez potrzeby wcześniejszego dokonywania ich konwersji na komputerze.

Dodatkowo wyjątkowo smukła obudowa TV LG LX9500 (31.6 mm) oraz ramka o grubości zaledwie 16 mm sprawią, że akcja na ekranie pochłonie widza bez reszty.

Aktywne okulary

Oglądanie treści w formacie 3D na telewizorze LG LX9500 wymaga użycia okularów z aktywną migawką, które dodają obrazowi głębi dzięki synchronizacji naprzemiennego blokowania soczewek i częstotliwości odświeżania ekranu. Okulary te, ładowane przez złącze USB, pozwolą nawet na 40 godzin ciągłego oglądania TV. Specjalna konstrukcja okularów sprawia, że są one lekkie i wygodne, co podnosi dodatkowo komfort podczas seansów w domowym zaciszu.Przewidywania rynkowe

Według szacunków analityków rynku RTV, liczba sprzedanych na całym świecie telewizorów 3D osiągnie do 2014 roku poziom 80 mln sztuk. Aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie ze strony konsumentów, do końca 2010 r. LG wprowadzi do swojej światowej oferty ekrany LCD LED o przekątnych od 42" aż do 150", wyświetlające obraz w 3D.

Firma zaproponuje zarówno okulary ze szkłami polaryzacyjnymi, jak i z aktywną migawką. W portfolio LG Electronics na rok 2010 znajdą się także odtwarzacze Blu-ray 3D i pierwsze na świecie projektory 3D Full HD.

Telewizory LG INFINIA 3D będą dostępne w wersjach z ekranami o przekątnej 47" i 55". Najpierw zostaną wprowadzone do sprzedaży w Korei, a na początku maja pojawią się także w Ameryce Północnej, Europie, w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw oraz na innych kluczowych rynkach.

W Polsce telewizory LG INFINIA 3D LX9500 planowane są od maja 2010 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...