Wyświetlacz 3D bez okularów od Sharp

dodano: 2010-04-02 12:26 | aktualizacja: 2010-04-12 13:22
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sharp

sharp logo Firma Sharp opracowała przełączany ekran dotykowy LCD 3D/2D. Umożliwia on oglądanie obrazów 3D bez potrzeby używania specjalnych okularów. Jest on idealnym ekranem LCD do zastosowania w urządzeniach przenośnych, takich jak konsole, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i smartfony.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uzyskanie obrazu 3D zapewnia system blokady paralaksy. Specjalnie opracowany i skonstruowany panel wyświetla jednocześnie obraz dla prawego i lewego oka, tworząc wrażenie głębi. Jak dotąd, ekrany umożliwiające prezentację obrazu 3D miały szereg wad, m.in niską jakość obrazu. Ekran LCD 3D stworzony przez Sharp znacznie poprawia obraz poprzez osiągnięcie zarówno wysokiej jasności, jak i kontrastu.  Zapewniła to wykorzystana w urządzeniu Sharp technologia opracowana przez CG-Silicon.

Proptotypowy wyświetlacz 3D od Sharp o przekątnej 3,4', posiada rozdzielczości 480 x 854, kontrast 1000:1, jasność 500cd/m2 w trybie 2D.Grubość nowego modułu LCD jest niemal taka sama jak w konwencjonalnych wyświetlaczach 2D, mimo iż  jest to ekran dotykowy. Obrazy 3D mogą być wyświetlane zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.  Ekran ten wydaje się idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony.

Sharp zapowiada dalsze prace udoskonalające technologię 3D wykorzystywaną w produktach tej marki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...