Nowe telewizory plazmowe serii G20 od Panasonic

dodano: 2010-03-29 21:51 | aktualizacja: 2010-03-31 17:04
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Panasonic

panasonic logo Panasonic wprowadza do oferty nowe telewizory plazmowe serii G20 – TX-P46G20 oraz TX-P50G20. Tym samym konsumenci będą mogli wybierać z całej gamy produktów tej zaawansowanej serii, opartej na technologii NeoPDP, uzupełnionej o rozbudowane funkcje multimedialne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe plazmy Panasonic VIERA serii G20 to coś więcej niż zwykłe odbiorniki telewizyjne. Modele TX-P46G20 oraz TX-P50G20, które wejdą do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku to faktycznie multimedialne centra domowej rozrywki na najwyższym poziomie. Poza zastosowaniem przyjaznej dla oczu technologii plazmowej, która gwarantuje naturalne kolory oraz niedoścignioną czerń, Panasonic wprowadził szereg nowych funkcjonalności, które pozwolą użytkownikom na komfortowe korzystanie z zasobów sieciowych oraz domowej wideoteki:
  • Możliwość oglądania filmów DivX i DivX HD z kart SD i pamięci USB – wystarczy wsunąć odpowiedni nośnik do gniazda by móc odtworzyć dowolny materiał wideo DivX, również w jakości high definition.
  • DLNA – współpraca z domowym komputerem – dzięki tej funkcji użytkownik może odtwarzać na telewizorze Panasonic VIERA dowolne treści multimedialne (wideo, muzyka, zdjęcia) przechowywane na twardym dysku komputera.
  • Nagrywanie programów cyfrowych na zewnętrzny twardy dysk – podłączając do telewizora zewnętrzny dysk od pojemności między 160 GB a 1 TB (1 terabajt) po łączu USB użytkownik może nagrywać bezpośrednio treści wideo z programów cyfrowych.
  • Obsługa klawiatury komputerowej - modele TX-P46G20 oraz TX-P50G20 dysponują dwoma wejściami USB do których można podłączyć klawiaturę komputerową co znacznie ułatwia korzystanie np. aplikacji internetowych takich jak You Tube czy Picasa dostępnych dzięki platformie VIERACAST.
  • WiFi Ready – opcjonalna obsługa sieci bezprzewodowych - po zakupieniu odpowiedniego adaptera Panasonic, użytkownik ma możliwość łączenia się z domowymi sieciami bezprzewodowo.
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów poprawy obrazu, telewizory plazmowe serii G20 zapewniają doskonałe doznania wizualne nawet podczas oglądania szybko poruszających się obrazów. Połączenie pracy procesora obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Drive pozwala na dzielenie każdego z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego filmu na 12 sub-pól. Tym samym, zastosowane w telewizorach tej serii panele NeoPDP wyświetlają w przeciągu sekundy 600 obrazów. W połączeniu z funkcją Intelligent Frame Creation Pro wykrywającą i optymalizującą reprodukcję ruchu, pozwala to na prezentowanie szybkich scen w doskonalej formie i jakości, bez zakłóceń, rozmycia i opóźnień obrazu. Dodatkowo zastosowanie w telewizorach serii G20 nowego filtra gazu, luminoforu oraz unowocześnionej struktury komórek pozwoliło na zwiększenie wydajności oraz jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu konsumpcji prądu.

Zwiększenie prędkości zastosowanego w ekranach plazmowych serii G20 procesora, pozwoliło na skrócenie czasu oczekiwania na szczytową emisję jasności oraz minimalizację efektu poświaty o około jedną trzecią. W połączeniu
z charakterystyczną dla ekranów NeoPDP Panasonic szybkością odświeżania obrazu na poziomie 0,001 milisekundy, zastosowany tu układ scalony zapewnia doskonałą ostrość obrazu bez rozmyć, która zadowoli najbardziej wybrednych kinomanów.

Nowe telewizory TX-P46G20 oraz TX-P50G20 charakteryzują się doskonałym kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach. Jednocześnie zachowują czystości kolorów i ostrości krawędzi. Usprawnienia te zostały osiągnięte dzięki filtrom High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, które w połączeniu z niezwykłym współczynnikiem kontrastu 5,000,000:1 zapewniają wierne odwzorowanie wszelkich kolorów od czystych bieli po głębokie czernie.

Za dostarczanie dźwięków w telewizorach plazmowych serii G20 odpowiedzialny jest system V-Audio Pro Surround, który zapewnia tonację systemu dookólnego za pośrednictwem jedynie dwóch głośników. Świadectwem najwyższej jakości obrazu i dźwięku w modelach TX-P46G20 oraz TXP50G20, jak i wprowadzonym w lutym TX-P42G20, jest objęcie ich certyfikacją systemową THX, która gwarantuje przeżycia podczas oglądania w jakości adekwatnej do tej, którą zamierzył reżyser.

Nowe modele telewizorów plazmowych serii G20 to nie tylko najwyższa jakość podczas oglądania filmów. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań usprawniających użytkowanie mogą stać się one domowym centrum rozrywki. Poprzez wyposażenie ich w funkcję Viera Cast, użytkownicy mogą przeglądać treści wybranych serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Z kolei funkcja Viera Image Viewer pozwala w prosty sposób na oglądanie plików filmowych i zdjęć w formatach AVCHD, MPEG2, JPEG. Dzięki zastosowaniu modułu łączności DLNA, nowe telewizory plazmowe Panasonic serii G20 zapewniają możliwość odtwarzania treści przechowywanych na dysku komputera.

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic G20 będą dostępne w kwietniu w sugerowanych cenach detalicznych:

TX-P46G20 – 5.499 zł
TX-P50G20 – 6.299 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plazma
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...