Innowacyjny telefon Alcatela-Lucenta

dodano: 2010-03-24 14:51 | aktualizacja: 2010-03-25 12:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: alcatel-lucent

Alcatel Lucent Firma Alcatel-Lucent poinformowała o wprowadzeniu na rynek innowacyjnej, nowej klasy „inteligentnych telefonów” do biura. Oferują one zaawansowane środowisko komunikacyjne telefonu do biura o funkcjach wykraczających poza rozwiązania typowe dla smartfonów. Nowy telefon łączy w sobie niezawodność produktów dla przedsiębiorstw, szybki i wygodny dostęp do multimedialnych funkcji komunikacyjnych oraz możliwość korzystania z dodatkowych aplikacji webowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jego otwartość pozwala na integrację wielu funkcji oraz tworzenie nowych aplikacji dostosowanych do potrzeb firmy.

Telefon Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC charakteryzuje się wieloma unikalnymi cechami oraz możliwościami. W przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów do biura, OmniTouch 8082 My IC jest otwartą platformą dla aplikacji i funkcji obsługiwanych z poziomu przyjaznego interfejsu wyświetlanego na dużym ekranie dotykowym z technologią multi-touch. Dodatkowo ekran o szerokości 7” z podświetleniem LED, w zależności od kontekstu i wybranych funkcji reaguje wibracjami. Wbudowany moduł Bluetooth oraz złącza USB pozwalają na wykorzystanie wielu dodatkowych akcesoriów i urządzeń.

Jego ekologiczna konstrukcja, zgodna z unijnymi standardami ochrony środowiska, w tym dotyczącymi niskiego zużycia energii, wydłuża czas eksploatacji. Ponadto dostępna jest elektroniczna instrukcja obsługi.

Nowy interfejs umożliwia pracownikom przedsiębiorstwa korzystanie z nowych i istniejących aplikacji oraz funkcji, np. komunikatorów, sygnalizowania obecności, aplikacji kontekstowych, zintegrowanego systemu poczty elektronicznej i odtwarzania muzyki w formacie MP3, dostępnych z poziomu jednego ekranu telefonu. Realizując strategię Application Enablement, Alcatel-Lucent udostępni także otwartą platformę dla developerów oprogramowania. Wraz z bogatym zestawem interfejsów API ułatwi to opracowywanie szeregu dodatkowych aplikacji, jak również zapewni współpracę z aplikacjami IT już wykorzystywanymi w firmie. Podobne podejście jest spotykane na lawinowo rozwijającym się rynku aplikacji na urządzenia mobilne. Rozwiązanie to zostanie włączone do nowej generacji usług zunifikowanej komunikacji Alcatela-Lucenta.

 W celu zapewnienia wsparcia dla telefonu i nowej platformy, Alcatel-Lucent włączył w struktury portalu Developer Application dedykowaną sekcję dla nowego rozwiązania. Portal ten jest elementem programu Alcatel-Lucent Application Partner (AAPP) przeznaczonego dla twórców oprogramowania współpracującego z rozwiązaniami Alcatela-Lucenta. Obecnie społeczność ta liczy ponad 10 000 aktywnych programistów i partnerów. Aby dołączyć do społeczności, odwiedź witrynę http://developer-enterprise.alcatel-lucent.com.

Obecnie programiści pracują nad dostosowaniem aplikacji do potrzeb określonych branż, między innymi hotelarsko-gastronomicznej i usług finansowych, w których największe znaczenie mają funkcje specjalne. Na przykład zestaw aplikacji dostosowany do potrzeb branży usług finansowych mógłby obejmować transmisję wideo w czasie rzeczywistym i obsługę wpisów handlowców w portalu Twitter. Takie funkcje oferują większe możliwości i zwiększają funkcjonalność komputera biurkowego.

Nowe urządzenie może zmienić rolę telefonu biurkowego. Pozbawione ograniczeń i statyczności, stanowi szybszą, wygodniejszą oraz bardziej niezawodną alternatywę, będącą uzupełnieniem smartfonów i komputerów w biurze — powiedział Zeus Kerravala, wybitny analityk z firmy Yankee Group. Rozwiązanie może wykorzystać kreatywność niezależnych programistów i umożliwić pracownikom firm nawiązanie emocjonalnych więzi z telefonem biurkowym. Należy uważnie obserwować jego debiut rynkowy.

Programiści i klienci korporacyjni zobaczą telefon My IC podczas konferencji VoiceCon w Orlando, a jego wprowadzenie na rynek jest przewidziane na koniec 2010 r. Prezentująca wiele różnych aplikacji wersja pokazowa telefonu będzie dostępna na stanowisku Alcatela-Lucenta.

Portal Developer będzie dostępny w drugim kwartale i umożliwi programistom natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia aplikacji. Kompletny zestaw narzędzi przeznaczonych do tworzenia otwartych aplikacji obsługuje takie standardy, jak Java Script, HTML 5.0, Ajax i Open API; ponadto możliwa jest łączność z urządzeniami Bluetooth, sieciami LAN i komputerami.

Ponieważ rozwiązanie zostało przeznaczone dla środowisk korporacyjnych, należy zapewnić bezpieczną platformę zarządzania aplikacjami. Funkcje wdrażania i aktualizacji aplikacji przeznaczonych do inteligentnych telefonów do biura mogą być scentralizowane i kontrolowane przez administratora firmy. Inteligentny telefon do biura będzie także obsługiwać logowanie do aplikacji i sprawdzanie ich certyfikatów. Dzięki temu administratorzy zagwarantują bezpieczeństwo i niezawodność, oferując jednocześnie użytkownikom duży komfort obsługi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telekomunikacja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...