Nowa linia telewizorów SL8000 BORDERLESS od LG

dodano: 2009-09-07 14:59
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG LG Electronics wprowadza na rynek telewizor linii SL8000 BORDERLESS, odznaczający się nie tylko wykorzystaniem najnowszych technologii LCD, ale również wyrafinowanym wzornictwem, które wyznaczy nowy kierunek w projektowaniu sprzętu RTV. Model LG SL8000 został zaprezentowany podczas targów IFA 2009 (Internationale Funkausstellung) w Berlinie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SL8000 jest inny niż dotychczasowe telewizory LCD. To prawdziwe dzieło sztuki — powiedział Simon Kang, dyrektor generalny i prezes działu Home Entertainment LG Electronics. Dzięki innowacyjnemu wzornictwu BORDERLESS™ telewizor wygląda jak okno do nowego świata, świata rozrywki Full HD. Telewizor ten idealnie łączy w sobie artystyczne wzornictwo ze znakomitą jakością obrazu, a ponadto jest łatwy w obsłudze, co wyróżnia go spośród oferty dostępnej na rynku – dodał Kang.

Najnowszy telewizor LG w pełni obrazuje ideę BORDERLESS™, gdyż ekran SL8000 przechodzi w obramowanie bez zauważalnej krawędzi. W tradycyjnych telewizorach LCD ekran jest nieco zagłębiony i otoczony grubą plastikową ramą. Natomiast w SL8000, dzięki jednowarstwowej konstrukcji, płaszczyzna ekranu jest wyrównana. Firma LG zadbała o to, aby wszystkie zewnętrzne elementy miały taki sam kolor, co ekran wyłączonego telewizora. Dzięki temu telewizor wygląda jak elegancka, jednolita tafla szkła.

Aby uzyskać taki efekt, LG zastosował podczas produkcji obudowy nową technologię Injection Compression Molding zamiast tradycyjnego wycinania i tłoczenia, co pozwoliło uzyskać stylowy telewizor LCD o grubości 45 mm. Wzornictwo BORDERLESS w połączeniu z niewielką głębokością ekranu sprawia, że telewizor wydaje większy niż jest w rzeczywistości, a to podnosi komfort oglądania.

SL8000 to telewizor o rozdzielczości Full HD, wykorzystujący technologię LG TruMotion 200 Hz, która znacząco zmniejsza efekty rozmycia i smużenia przy szybko zmieniających się obrazach. Czas reakcji wynoszący zaledwie 2 ms to dodatkowy atut, który docenią przede wszystkim amatorzy filmów akcji i dynamicznych gier. Współczynnik kontrastu dynamicznego w nowym telewizorze LG wynosi 150 000:1, co zapewnia wierne odwzorowywanie kolorów i głęboką czerń.

Model LG SL8000 posiada także gamę nowoczesnych funkcji, wpływających na komfort użytkowania telewizora. Dzięki technologii Bluetooth umożliwia połączenie z kompatybilnym telefonem komórkowym i odtwarzanie muzyki lub przeglądanie zdjęć na wielkim ekranie. Wbudowany port USB 2.0 pozwala na odtwarzanie plików JPEG, MP3 i HD DivX wprost z zewnętrznego napędu dysków lub pamięci flash USB.

Dzięki wyjątkowej technologii Smart Energy Saving Plus telewizor jest bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż zużywa mniej energii, zapewniając jednocześnie optymalną jakość obrazu
i zapobiegając zmęczeniu oczu. Inteligentny czujnik analizuje poziom oświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dopasowuje do niego ustawienia obrazu oraz intensywność podświetlenia.

Ludzie bardzo starannie wybierają meble i przedmioty dekoracyjne do swoich domów — komentuje Simon Kang. Chcą mieć coś pięknego, co odzwierciedla ich osobowość. Ale jeśli chodzi o telewizory z płaskim ekranem, dotąd nie mieli pod tym względem wyboru. Nowy telewizor o płaskiej konstrukcji BORDERLESS™ opracowanej przez LG, umożliwia obecnie wybranie urządzenia na najwyższym poziomie wyrafinowania estetycznego, a jednocześnie zapewniającego znakomitą jakość obrazu i dźwięku.

Model LG SL8000 został już doceniony przez grono ekspertów z różnych krajów, którzy przyznali mu nagrodę EISA w kategorii „European Best Value LCD TV 2009-2010”.
Model SL8000 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od października 2009 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lge.com.

Podstawowe dane techniczne

Wzornictwo BORDERLESS
TruMotion 200 Hz
Full HD (1920 x 1080)
Kreator obrazu (Picture Wizard)
Tryb AV
Tryb 24p Real Cinema (skalowanie 5:5 Pulldown)
Technologia Expert Mode (ISF Ready)
Bluetooth
HD DivX
USB 2.0
Intelligent Sensor II (inteligentny czujnik zewnętrznego oświetlenia)
Technologia Smart Energy Saving Plus
Technologia Clear Voice II
Niewidoczny głośnik
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...