Ekologiczne myślenie Funai

dodano: 2009-07-16 16:44 | aktualizacja: 2009-07-16 16:46
autor: Anita Dąbek | źródło: Funai

Funai LH7-M32B to oznaczenie najnowszego telewizora LCD firmy Funai produkowanego w fabryce w Nowej Soli, według zapewnień producenta, jest on najbardziej przemyślany i dopracowany spośród dotychczasowych modeli. I nie chodzi tylko i wyłącznie o jego techniczne parametry. Najnowsza seria LCD to także wynik myślenia zgodnego z filozofią japońskiego koncernu, akcentującą fakt, że wszyscy jesteśmy częścią środowiska naturalnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wpływ, jaki produkty oraz działalność gospodarcza firmy Funai wywierają na środowisko naturalne, jest jednym z podstawowych założeń polityki producenta. Wszyscy pracownicy korporacji oraz ich partnerzy pracują nad kompromisem zapewniając sprzęt elektroniczny, który z jednej strony spełni oczekiwania klientów, partnerów oraz udziałowców, a z drugiej zminimalizuje negatywny wpływ technologii na środowisko naturalne. Nie jest to wszak łatwe zadanie.

Aby zapewnić, iż pracownicy Funai na całym świecie postępują zgodnie z propagowaną filozofią, opublikowana została „Karta dotycząca środowiska naturalnego”. Głosi ona, iż „wszyscy pracownicy Funai zobowiązują się do bycia świadomymi potrzeby ochrony środowiska oraz do postępowania w sposób przyjazny środowisku”. Co za tym idzie „klientom będą dostarczane produkty wysokiej jakości i łatwe w obsłudze, a firma ze swej strony postara się wykorzystać każdą możliwość efektywnego wykorzystania zasobów, zminimalizowania odpadów oraz zapobiegania niekorzystnym wpływom na środowisko naturalne”.

A jak to wygląda w praktyce:
Firma Funai zredukowała ilość części potrzebnych do produkcji telewizorów o 30%. Dla przykładu konstrukcja układu elektrycznego została ulepszona, co pozwoliło zmniejszyć powierzchnię części elektrycznych o prawie 60%. Zwrócono także uwagę na małe części takie jak np. śrubki. Wykorzystanie tego samego typu śrubek, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich ilości o 19%, przyczyniło się do zmniejszenia ilości wykorzystywanych materiałów oraz końcowej wagi produktu. Pomyślano także o zmniejszeniu o około 40 % konstrukcji elementu obrotowego oraz podstawy telewizora. Ponadto zwiększono wydajność transportu poprzez zwiększenie ilości załadunku kontenera o 40% oraz zmniejszenie wagi produktu brutto o 17%.  Takie same starania zostały poczynione w zakresie produktów z rodziny DVD - waga została zmniejszona o 25%, a rozmiar o 16%. Dzięki temu wydajność transportu została zwiększona o 14%.

Natura karmi nasze ciała i dusze. Negatywny wpływ na naturę odbije się nie tylko na nas, ale również na naszych dzieciach i dalszych pokoleniach. Ratowanie przyrody, to o wiele więcej niż ekskluzywna moda. Dbać o nią możemy nie w spektakularnych akcjach, ale dokonując codziennych, drobnych wyborów. Dlatego przy wyborze sprzętu RTV zastanówmy się czy firma, na którą się zdecydowałeś dba o przyszłość Twoją i Twoich dzieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...