Multimedialne sieci w ramach sieci kablowych?

dodano: 2009-05-11 23:33 | aktualizacja: 2014-02-09 00:26
autor: Paweł Polak | źródło: netgear.com

Firma NETGEAR wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie o nazwie MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit do strumieniowego przesyłania zawartości wideo HD, multimediów i połączonych urządzeń z wejściami Ethernet takich jak: odbiorników HD, odtwarzaczy Blu-ray, konsoli do gier i cyfrowych rekorderów wideo. Tworzenie multimedialnej sieci możliwe jest za pomocą istniejącej bazy okablowania telewizji kablowej wykorzystującej kable koncentryczne. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zestawy mogą być wykorzystywane do pracy z bezprzewodowymi lub przewodowymi routerami i bramkami. Prędkość transferu wynosi na poziomie 270 Mb/s co daje nam możliwość transferu dużych plików do pamięci masowych typu NAS. Mechanizm QoS pozwala nam na uzyskanie nieprzerwanej transmisji wideo wysokiej rozdzielczości i prowadzenia nieprzerwanie sesji gier. Urządzenie posiada certyfiakt Multimedia over Coax Alliance (MoCA) 1.1, zapewnia nam to zgodność z sieciami kablowymi I DSL i oglądaniem telewizji bez interferencji po tych samych łączach oraz zgodności z produktami MoCA 1.0 i 1.1.

Urządzenie NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit, dzięki korzystnym właściwościom transmisji kabli koncentrycznych oraz izolowanymi i ekranowanymi o małym współczynniku zniekształceń, dużej przepustowości standardu MoCA 1.1 spełnia najbardziej rygorystyczne potrzeby transmisji. Jest łatwy w obsłudze i dzięki szyfrowaniu danych zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. Zestaw zawiera dwa adaptery MoCA. Jeden z nich podłączany jest routera, a drugi do urządzenia z obsługą sieci. Dzięki temu uzyskujemy możliwość połączenia domowych urządzeń z siecią domową i Internetem.

Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest dostępny na razie tylko w krajach Ameryki Północnej w cenie 229 dolarów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Transmitery, splittery, ekstendery
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...