Multimedialne sieci w ramach sieci kablowych?

dodano: 2009-05-11 23:33 | aktualizacja: 2014-02-09 00:26
autor: Paweł Polak | źródło: netgear.com

Firma NETGEAR wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie o nazwie MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit do strumieniowego przesyłania zawartości wideo HD, multimediów i połączonych urządzeń z wejściami Ethernet takich jak: odbiorników HD, odtwarzaczy Blu-ray, konsoli do gier i cyfrowych rekorderów wideo. Tworzenie multimedialnej sieci możliwe jest za pomocą istniejącej bazy okablowania telewizji kablowej wykorzystującej kable koncentryczne. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zestawy mogą być wykorzystywane do pracy z bezprzewodowymi lub przewodowymi routerami i bramkami. Prędkość transferu wynosi na poziomie 270 Mb/s co daje nam możliwość transferu dużych plików do pamięci masowych typu NAS. Mechanizm QoS pozwala nam na uzyskanie nieprzerwanej transmisji wideo wysokiej rozdzielczości i prowadzenia nieprzerwanie sesji gier. Urządzenie posiada certyfiakt Multimedia over Coax Alliance (MoCA) 1.1, zapewnia nam to zgodność z sieciami kablowymi I DSL i oglądaniem telewizji bez interferencji po tych samych łączach oraz zgodności z produktami MoCA 1.0 i 1.1.

Urządzenie NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit, dzięki korzystnym właściwościom transmisji kabli koncentrycznych oraz izolowanymi i ekranowanymi o małym współczynniku zniekształceń, dużej przepustowości standardu MoCA 1.1 spełnia najbardziej rygorystyczne potrzeby transmisji. Jest łatwy w obsłudze i dzięki szyfrowaniu danych zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. Zestaw zawiera dwa adaptery MoCA. Jeden z nich podłączany jest routera, a drugi do urządzenia z obsługą sieci. Dzięki temu uzyskujemy możliwość połączenia domowych urządzeń z siecią domową i Internetem.

Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest dostępny na razie tylko w krajach Ameryki Północnej w cenie 229 dolarów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Transmitery, splittery, ekstendery
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...