Zielone serce Sharp LCD D65E

dodano: 2008-12-17 19:04 | aktualizacja: 2008-12-19 12:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: sharp

sharp logo Firma Sharp wprowadza do sprzedaży najnowszą serię telewizorów LCD AQUOS serii D65E. Oszczędzający energię tryb pracy ECO pozwala na dwustopniowe zmniejszenie jasności podświetlenia (o 20% i o 30%). W trybie ‘standby’ zużycie energii wynosi dużo poniżej 1 W, a w trakcie pracy model 32-calowy potrzebuje jedynie 140 W.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodatkowo w serii LC-D65E wykorzystano technologię OPC dostosowującą poziom jasności do aktualnych potrzeb. Umożliwia ona obniżenie natężenia podświetlenia telewizora w pomieszczeniach, gdzie światło jest przyciemnione.

Dbałość o ekologię rozpoczyna się już przy produkcji. Użyte materiały muszą podlegać recyclingowi, a wytworzone produkty muszą posiadać odpowiednie parametry energetyczne. Nowa seria telewizorów LCD AQUOS LC-D65E spełnia wszystkie te kryteria, a dzięki wspomnianym rozwiązaniom energetycznym klient osiąga prawdziwe oszczędności i minimalizację kosztów. - wyjaśnia Cezary Urynowicz z Sharp Electronics Poland.

Technologia zastosowana w panelach modelu D65E to klasa sama w sobie. Pełna rozdzielczość HD 1920 x 1080 pikseli, filmowy tryb 24p, współczynnik dynamicznego kontrastu równy 20000:1 i czas reakcji na poziome sześciu milisekund umożliwiają uzyskanie krystaliczno czystych, dynamicznych obrazów. Poziom jasności sięgający 450 kandeli na metr kwadratowy osiągany przez bezrefleksyjne panele ASV to doskonałe ostre obrazy w każdych warunkach oświetlenia.

Łatwość użycia: Na intuicyjną obsługę pozwala dostępne menu ekranowe w 23 językach. System ten umożliwia szybkie zapamiętanie ustawień, bez konieczności brnięcia przez opisy w instrukcji. Dzięki funkcji ‘Quick Start’ telewizor gotowy jest do użycia już w 5 sekund po włączeniu.

Oferowane opcje podłączenia, w które wyposażone są telewizory serii LC-D65E firmy Sharp, sprawiają, że obsługa to czysta przyjemność. Trzy złącza HDMI w wersji 1.3 i dwa porty SCART oznaczają, że urządzenia te mogą zostać podłączone w różnych konfiguracjach np. z nagrywarką Blu-ray lub podobnym sprzętem. Dzięki wejściu USB, fotografie i muzyka w formacie MP3 mogą zostać odtwarzane bezpośrednio przez telewizor. Wszystkie wejścia umiejscowione są na boku obudowy urządzenia, co pozwala na wygodne podłączenie aparatu fotograficznego, konsoli do gier, czy nośnika z plikami MP3.

Dla optymalnej jakości dźwięku zamontowano dwa 10-watowe głośniki dające efekt Surround-Sound. Są one wbudowane w dolną część ramy. Funkcja automatycznego sterowania głośnością dostosowuje poziom dźwięku w filmach i programach telewizyjnych do ustawionej przez użytkownika głośności. Cyfrowy wzmacniacz i technologia Clear Voice poprawiająca brzmienie mowy ludzkiej, dopełniają wyposażenie nowych modeli serii AQUOS.

Model Sharp AQUOS LC-D65E dostępny jest w rozmiarach ekranu: 32 -, 37- oraz 42 cale. Wszystkie dostępne są już w sprzedaży.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...