iPhone 4G - nowa generacja nadchodzi?

dodano: 2008-10-23 14:12 | aktualizacja: 2008-10-23 19:12
autor: Paweł Urkiel | źródło: media2.pl

iPhone w wersji standardowej oraz 3G są już bardzo dobrze znane nie tylko na naszym rodzimym rynku i zdobyły rzeszę wiernych fanów/użytkowników. W przypadku 3G problemy wersji standardowej i jej braki zostały zniwelowane do minimum i dzięki temu oferuje ona: moduł GPS i transmisję 3G. To pozwoliło odnieść gadżetowi ogromny sukces międzynarodowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak okazuje się, że firma Apple od premiery iPhone'a 3G prowadzi prace nad nową, jeszcze bardziej funkcjonalną wersją tego urządzenia.

W wersji roboczej otrzymał on nazwę iPhone 4G.

Cóż może zaoferować kolejna generacja iPhone'a?

Technologia WiMax - pozwala na niespotykany zasięg transmisji sygnału bezprzewodowego (na kilometry!).

iSight - Apple w prawie wszystkich swoich komputerach (wyjątki to: Mac Mini i Pro) dołącza kamerę i mikrofon o nazwie iSight.

Jest wobec tego szansa, że specjalna zminiaturyzowana wersja tego zestawu pojawi się w 4G. Takie posunięcie wprowadziłoby możliwość prowadzenia telekonferencji. Dodatkowo przy tej okazji można wykorzystać inne dobrodziejstwo, jakim jest iChat.

Moduł GPS też jest przydatny. Jednak obecna jego wersja trochę odbiega od ideału. Aktualnie nie posiada on tak dużej czułości jak nawigacje z prawdziwego zdarzenia.

Spotlight to aplikacja potrafiąca zaindeksować wszystko, poczynając od treści maili i smsów, kontakty, historię Safari, a kończąc na czytanych plikach PDF.

Zapowiada się ciekawie, ale nie wiadomo aktualnie nic na temat wprowadzenia urządzenia do sprzedaży i jego ostatecznych funkcji. Co więcej nie jest też pewna nazwa sprzętu, gdyż ta obecna jest tylko i wyłącznie roboczym określeniem nowego dzieła firmy Apple.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...