LG wprowadza następcę Scarlet

dodano: 2008-10-12 21:39 | aktualizacja: 2008-10-12 22:44
autor: Paweł Urkiel | źródło: lge Polska/Inf. własna

Koreański producent, firma LG wprowadziła na rynek najnowszą linię telewizorów LCD, które mają zastąpić dobrze znany i jeszcze lepiej oceniany model LG6000 Scarlet. Najnowsza seria ma nosić nazwę LG7000 i będzie to oczywiście telewizor LCD Full HD. Niestety zrezygnowano tu z tak podziwianego przez wielu użytkowników okrągłego, podświetlanego na biało i czerwono włącznika na środku dolnej listwy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy model LG7000 został okrzyknięty przez producenta studium zaawansowanej technologii.

LG7000 wyposażono w matrycę LCD Full HD 1080p. Dodatkowo jest tutaj już dobrze znany z poprzedniej wersji Scarlet Inteligentny sensor, ma on za zadanie wykrywać warunki otoczenia i zapewniać widzom najlepsze możliwe wrażenie podczas oglądania telewizji (automatycznie dostosowuje jasność matrycy do warunków panujących w pomieszczeniu - w praktyce jasność matrycy dostosowywana jest do światła zewnętrznego).

Dodatkowo używanie sensora w praktyce pozwala zaoszczędzić do 69,5% pobieranej energii - potwierdzone przez TÜV SÜD (zajmująca się testowaniem, badaniem i przyznawaniem certyfikatów).

Funkcja AV Mode daje możliwość optymalizowania obrazu w trybie kinowym, sportowym oraz gier. Zastosowanie owej funkcji gwarantuje odbiorcom obraz o znacznie większej czytelności - wystarczy nacisnąć przycisk, a można poczuć się zupełnie jak w kinie lub na stadionie.

Expert Mode, kolejna przydatna funkcja, certyfikowana przez organizację ISF (Imaging Science Foundation) zajmującą się tematyką kalibracji jakości obrazu, pozwala profesjonalnie dostroić obraz w najdrobniejszych jego szczegółach.
Wydajność będzie dostosowana do warunków danego pomieszczenia, gdzie używany będzie TV i dzięki zastosowaniu stosuje 25 elementów dostrajania poprawia do perfekcji jakość wyświetlanego obrazu.
Inne urządzenia tej klasy nie posiadają aż tak bogatych możliwości.

TruMotion 100Hz w połączeniu z panelem ISP pozwalają na wyeliminowanie efektu rozmycia obrazu. Dodatkowo gwarantują szybszą reakcję na zmiany barw, co jest szczególnie ważne podczas oglądania scen charakteryzujących się duża dynamiką.

Technologia 24p Real Cinema umożliwia oglądanie filmów HD z szybkością 24 klatek na sekundę - tak, jak były nagrywane. W trybie kinowym czas reakcji wynosi 2,7 ms.

Kontrast dynamiczny 50 000:1 gwarantuje głębszą czerń, jaskrawszą biel i żywsze kolory.


W telewizorze Scarlet LG7000 podobnie jak w serii LG6000 zastosowano niewidoczne głośniki, dopracowane przez popularnego eksperta ds. audio, Marka Levinsona. Charakteryzują się one najlepszą jakością dźwięku.
Rozwiązanie to zapewnia czysty i bogaty dźwięk.
Głośniki są wbudowane w krawędź obudowy telewizora, co pozwala uzyskać nie tylko elegancki wygląd, ale również tworzy wirtualną ścianę dźwięku.

LG Clear Voice - technologia, która ma za zadanie dostrajać dźwięk, aby podkreślić ludzki głos i zredukować hałas. Uzyskano to dzięki wzmocnieniu częstotliwości ludzkiego głosu (100 Hz — 12 kHz). Dialogi są wzmacniane tak, aby widz nie stracił ani słowa.

LG7000 to także USB 2.0 ułatwiające dostęp do plików MP3 i pozwalające podłączyć do telewizora czytnik kart, telefon komórkowy czy aparat fotograficzny.

Telewizor wyposażono w cztery porty HDMI 1.3.

LG7000 z Bluetooth
LCD Scarlet LG7000 został wyposażony w łącze Bluetooth, które dające wiele możliwości zastosowania. Dźwięk z telewizora może być odbierany za pośrednictwem słuchawek Bluetooth. Łącze Bluetooth w TV jest kompatybilne z telefonami komórkowymi i dzięki niemu można wyświetlać np. pliki JPG na telewizorze.

Nowy LG7000 został zaprojektowany tak, aby pasował znakomicie do każdego wystroju wnętrza.

Czerwone elementy wyrazistej linii bocznej, delikatna stylistyka przycisków regulacji kanałów i głośności oraz błyszczące, czarne wykończenie dodają klasy. Pulsująca dioda LED oraz dotykowy przycisk zasilania, krystaliczne materiały oraz elegancki kształt nadają urządzeniu wygląd, przypominający kobietę w klasycznej, czarnej sukni i diamentowym naszyjniku.


Dane techniczne LG7000 Scarlet:
Rozdzielczość Full HD 1080p
TruMotion 100 Hz
Kontrast dynamiczny 50 000:1
Inteligentny czujnik (Inteligent Sensor)
Tryb 24p Real Cinema
4x HDMI (1.3 Deep Color)
Niewidzialne głośniki
Funkcja AV Mode (tryb: kinowy, sportowy, gry)
Technologia Expert Mode / ISF Ready*
Bluetooth

Menu funkcji LG Expert Mode ma certyfikat organizacji ISF (Imaging Science Foundation), zajmującej się kalibracją obrazu. Umożliwia ono wyjątkowo precyzyjne dostrojenie jakości obrazu.

Warto wspomnieć iż LG przygotowuje także plazmę PG7000 - wzornictwo i możliwości takie same, jak najnowszy LCD.

Zdjęcie LG7000
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...