Nowe wyświetlacze plazmowe Panasonic HD 720P

dodano: 2008-09-29 16:32 | aktualizacja: 2008-09-29 17:55
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

panasonic logo Panasonic wprowadza do sprzedaży najnowszą generację wyświetlaczy plazmowych HD 720P – model TH-42PH11 o przekątnej 42 cali oraz 50 calowy TH-50PH11. Nowe rozwiązania techniczne sprawiają, że ekrany doskonale nadają się do zastosowań komercyjnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wydłużono żywotność aż do 100 000 godzin, wobec 60 000 godzin, które zapewniały ekrany HD z poprzedniej serii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cechy nowych monitorów plasują je w czołówce narzędzi stosowanych do budowy systemów „digital signage”.

„Digital signage” to określenie systemów wyświetlaczy zainstalowanych w przestrzeni publicznej na przykład lotniskach, dworcach czy centrach handlowych. Spełniają głównie funkcje informacyjne lub reklamowe. Ich przewaga nad tradycyjnymi nośnikami przekazu wynika z możliwości wyświetlania materiałów audiowizualnych, które najczęściej wprowadzane są do nośników poprzez sieć internetową. Łatwe zarządzanie treścią pozwala na maksymalne dopasowanie zawartości do grupy docelowej (na przykład tylko klientów apteki), co wykorzystywane jest w tzw. narrowcastingu – przeciwieństwie broadcastingu.

„Narrowcasting, czyli materiał wizualny bądź audiowizualny skierowany do wąsko profilowanych grup odbiorców, to szybko rozwijająca się gałąź marketingu. Panasonic, jako producent wyświetlaczy przeznaczonych do celów profesjonalnych, uwzględnił tę tendencję i wyposażył modele TH-42PH11 i TH-50PH11 w szereg funkcji opracowanych specjalnie dla twórców sieciowych systemów digital signage” – mówi Norbert Gościński, Plasma Systems Sales & Marketing Manager w Panasonic Polska.

Przygotowanie dla systemów „digital signage” obejmuje:

- możliwość nałożenia tekstu bezpośrednio na wyświetlany obraz przy pomocy interfejsu RS-232C;

- możliwość montażu w pozycji pionowej i obrócenia menu ekranowego o 90 stopni;

- funkcjonalność pozwalająca na łączenie wielu ekranów i zbudowanie ściany do 5 szt x 5 szt;

- rozszerzona funkcja wygaszacza ekranu, która chroni przed możliwością powstania utrwalonego obrazu, a dzięki temu wydłuża żywotność monitora.

Oprócz wyżej wymienionych innowacji, w nowych modelach wprowadzono szereg zmian. Wyświetlacze TH-42PH11 i TH-50PH11 to pierwsze modele, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim współczynnikiem kontrastu, wynoszącym 15,000:1, zapewniający bogatą paletę głębokich czerni. Dzięki ulepszonemu procesowi przetwarzania obrazu, równie dobremu, jak w panelach Full HD 1080p, obraz, na który składa się do 6,7 mln kolorów i 4 096 odcieni szarości jest czysty i ostry.

Monitory plazmowe HD pro serii 11 mają wspólne z serią 10 kluczowe własności – znakomitą jakość obrazu, swobodę łączenia i duża wytrzymałość, dodatkowo charakteryzując się zestawem nowych, użytecznych, właściwości oraz nowoczesnym wzornictwem, charakterystycznym dla linii profesjonalnych wyświetlaczy Panasonic.

Modele TH-42PH11 i TH-50PH11 będą dostępne jesienią bieżącego roku. Cena będzie znana w momencie wprowadzenia monitorów na rynek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plazma
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...