Toshiba stawia na DVD

dodano: 2008-08-22 10:34 | aktualizacja: 2008-08-22 11:05
autor: Kamil Samselski | źródło: TV Predictions

DVDLogo Toshiba zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży długo zapowiadany odtwarzacz DVD nowej generacji, który zdaniem japońskiego koncernu stanowić będzie ciekawą alternatywę wobec nadal drogich odtwarzaczy i płyt z filmami Blu-ray.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Model XD-E500 wyposażony został w przetwornik obrazu nowej generacji, który zdaniem inżynierów Toshiby pozwoli odtwarzać filmy DVD w zupełnie nowej jakości obrazu. Dodatkowym argumentem zachęcającym do inwestycji w XD-E500 będzie jego cena, ustalona na poziomie 149 dol. (czyli dwukrotnie mniej niż za standardowy odtwarzacz Blu-ray).Jeszcze kilka miesięcy temu, przedstawiciele Toshiby zapowiadając nową serię odtwarzaczy DVD twierdzili, że uzyskana jakość obrazu z płyt DVD będzie porównywalna z Blu-ray. Jednak w dniu premiery, w rozmowie z dziennikarzami agencji Associated Press (AP) nie chcieli tego stanowiska potwierdzić, odcinając się jednoznacznie od technologii Blu-ray.

- Jeśli interesuję Cię technologia Blu-ray, kupujesz odtwarzacz Blu-ray. Zadaniem naszego produktu jest zaoferowanie konsumentom możliwości odtwarzania filmów DVD z lepszą jakością obrazu.

Podczas prezentacji odtwarzacza XD-E500, jakość generowanego obrazu była porównywana tylko z tradycyjnym odtwarzaczem DVD. Tylko takie modele stały obok siebie. Odtwarzacza Blu-ray zabrakło.

Obecni na pokazie dziennikarze stwierdzili, że w porównaniu z tradycyjnym odtwarzaczem DVD, jakość obrazu była lepsza, jednak do obrazu z płyt Blu-ray dużo jej brakowało.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze DVD
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...