Disney podbija hinduski rynek

dodano: 2006-09-14 14:28 | aktualizacja: 2006-09-14 14:49
autor: Magda Kowalczyk | źródło: FT/disney

Dwa miesiące temu Disney Channel kupił w Indiach konkurencyjną, dziecięcą telewizję Hungama TV, a już teraz rozpoczął produkcję dwóch serialów w języku hindi, które zostaną wyemitowane na kanale Disney Channel jeszcze w 2006 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jest to już druga poważna inwestycja w ostatnim czasie tej amerykańskiej spółki medialnej w Indiach.

Działania Disney Channel są częścią strategi agresywnego wejścia na szybko rozwijający się rynek, na którym jego kanały pozostały, co tu ukrywać, w tyle za konkurencyjnymi Cartoon Network czy Pogo, należącymi do grupy Turner.

Disney Channel na razie nie ujawnia roboczych tytułów powstających seriali. Wiadomo, że jeden z nich będzie opowiadać o grupie dziewczyn, które chcą założyć własny zespół muzyczny.

Disney uruchomił swój kanał w Indiach we wrześniu 2004 roku, a trzy miesiące później wystartował z drugim - Toon Disney. Kanały te docierają do 30 mln gospodarstw domowych za pomocą satelity i dzięki sieciom kablowym.

Kupiona przez tą amerykańską grupę medialną Hungama TV wystartowała w 2005 roku i szybko stała się jednym z najpopularniejszych kanałów dziecięcych w Indiach, osiągając rocznie 30 mln dol. na rynku reklamowym dziecięcej rozrywki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...