Rozległe plany Mediaset

dodano: 2006-08-07 11:34 | aktualizacja: 2006-08-07 14:38
autor: Magda Kowalczyk | źródło: adtv

Włoski nadawca Mediaset planuje uruchomienie cyfrowego, naziemnego kanału informacyjnego, a partnerem w tym projekcie miałby być CNN. Na razie trwają pertraktacje z potencjalnymi partnerami. Mediaset planuje ekspansję poza granice państwa i jest zaintertesowany holenderską spółką Endemol.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnio Mediaset podpisał kontrakty z operatorami telefonii komórkowej TIM i 3Italia. Dzięki temu od października 2006 roku ruszy z ofertą kanałów telewizyjnych w DVB-H w telefonach komórkowych.

Na tym nie koniec nowości w tej włoskiej firmie. Otóż Mediaset wraz z Vodafone podpisały umowę, która pozwoli operatorowi telefonii komórkowej na użycie pojemności cyfrowego multiplexu Mediaset na okres pięciu lat, z możliwością odnowienia warunków kontraktu na kolejne pięć. Na mocy umowy Vodafone również przygotowuje zawartość, która będzie dostępna w multiplexie.

W zeszłym tygodniu Mediaset podpisał umowę z Telcom Italia na wzajemną wymianę praw do emisji DTT meczów włoskiej ligi piłkarskiej na trzy kolejne sezony. Mediaset zapłaci firmie Telcom Italia Media 64 mln euro za trzy sezony 2006-2009.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...