25 lat MTV

dodano: 2006-08-01 15:47 | aktualizacja: 2006-08-01 17:03
autor: Magda Kowalczyk | źródło: mtv

MTV 1 sierpnia 2006 roku największa stacja muzyczna MTV kończy 25 lat. Pierwszym teledyskiem wyemitowanym na kanale był utwór „Video killed the radio star” grupy The Buggles. Paradoksalnie stał się on proroczy dla dalszego rozwoju rynku stacji muzycznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z okazji rocznicy powstania stacji MTV Polska wyemituje specjalny blok programowy przygotowany na tę okazję i podsumowujący działalność stacji od początku jej działalności.

Widzowie będą mogli oglądnąć legendarny koncert „Unplugged” Nirvany oraz występ Red Hot Chilli Peppers na Placu Czerwonym. Oprócz tego zostanie zaprezentowana historia logo stacji, najważniejsze momenty i fragmenty kultowych programów.

Warto zaznaczyć, że w ciągu tych 25 lat działalności, MTV stało się jednym z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych ośrodków popkultury. Innowacyjne programy zrealizowane przez MTV zawsze wyznaczały nowe trendy i wpływały na oblicze współczesnej telewizji. Jeszcze na kilka lat przed pojawieniem się „Big Brothera”, stacja MTV rozpoczęła emisję własnego program typu reality show „Real World”.

Inne kultowe produkcje to kreskówka „Beavis & Butthead”, program o hip hopie „Yo! MTV Raps” czy talk show "Most Wanted".

MTV to nie tylko muzyka i rozrywka. Stacja włączyła się również w wiele akcji charytatywnych i działalność mająca na celu rozwiązywanie problemów współczesnego świata.

Kanał MTV Polska wystartował 7 lipca 2000 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...