Disney pozyskał indyjską Hungama TV

dodano: 2006-07-26 13:13 | aktualizacja: 2006-07-26 14:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Business Wire/hungama tv

26 lipca firma Walt Disney nabyła wiodący indyjski kanał dla dzieci Hungama TV, robiąc strategiczne inwestycje w UTV Software Communications. Każda z powyższych transakcji musi być zatwierdzona przez organ nadzorczy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po zatwierdzeniu transakcji The Walt Disney Company będzie nadal inwestowała na tym szybko rozwijającym się rynku medialnym, na którym bardzo ważne są rodzime produkcje.

The Walt Disney Company od wielu lat inwestuje w Indiach. Zakup Hungama TV i inwestycje w UTV znacznie zwiększą obecność firmy na tym rynku. Firma nie tylko nabyła świetny kanał, ale będzie mogła prezentować pozycje produkowane pod marką Disney w 200 krajach świata.

Telewizja jest i będzie nadal główną siłą wzrostu sieci franszyzowej w Indiach. Integracja Hungama TV z obecnie nadającymi już w Indiach kanałami Disney Channel i Toon Disney/Jetix, pozwoli Disney umocnić swoją pozycję na rynku telewizji dla dzieci w tym kraju.

Globalna sieć kanałów Disney dla dzieci stara się umacniać więzi rodzinne w Indiach. Kanały będą nadawać także rodzime produkcje pokazując i rozwijając lokalną twórczą, która odzwierciedla historię z życia dzieci w danym kraju.

Kanał Hungama TV udowodnił, że nadawane treści, które są przygotowywane przez młody i prężnie działający zespół, bardzo podobają się indyjskim dzieciom i ich rodzinom.

Zarina Mehta, który jest obecnie dyrektorem Hungama TV, będzie nadal pracował z Disney. Będzie się zajmował sprawami organizacyjnymi i sprawną integracją Hungama TV z pakietem kanałów Disney obecnymi na indyjskim rynku.

Hungama TV, to całodobowy kanał dla dzieci, nadający w języku hinduskim, który rozpoczął nadawanie we wrześniu 2004 roku.

Kanały Disneya są dostępne naziemnie w 107 milionach domostw w Indiach, a dzięki sieciom kablowym i satelitom Disney Channel i Toon Disney/Jetix dociera do 30 milionów domostw.

strona kanału Hungama TV
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...