Najbardziej cyfrowy Singapur

dodano: 2006-06-30 13:50 | aktualizacja: 2006-06-30 16:44
autor: Anna Sulisz | źródło: Fortex Group

Singapur rozpoczął wdrażanie 10-letniego planu usprawnienia infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej. Jego efektem ma być duży rozwój gospodarczy,a w 2015 Singapur stanie się światową metropolią z wykształconymi i inteligentnymi obywatelami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Podstawą tego planu jest - innowacja, integracja i internacjonalizacja. Tworzenie nowych modeli interesów, rozwiązań i usług pozwoli Singapurowi zająć bardziej konkurencyjne stanowisko na arenie międzynarodowej. Równie ważnym czynnikiem będzie możliwość integracji zasobów i zdolności w procesie rozwoju ekonomicznego i cyfrowych możliwości dla wszystkich jego mieszkańców - powiedział Dr Lee Boon Yang - minister informacji, łączności i sztuki.

Główne założenia planu IN2015 to zdobycie pozycji lidera przez Singapur w dziedzinie informacyjno-komunikacyjnej i wpływać korzystnie na ekonomię, następnie osiągnąć dwukrotny wzrost w przemyśle informacyjno-komunikacyjnym do 26 mld oraz trzykrotny wzrost w eksporcie i tym samym zwiekszyć jego dochód do 60 mld dol. Plan obejmuje także stworzenie 80 tys. nowych miejsc pracy. Wszystkie gospodarstwa domowe mają być zaopatrzone w komputer, a 90 proc. z nich w usługi szerokopasmowe. Wszystkie dzieci mają uczęszczać do szkoły.

Infrastruktura nowej generacji powinna być zakończona do 2012 roku i tym samym zdolna dostarczyć usługi szerokopasmowe o prędkości 1 Gbps w całym kraju. Infrastruktura będzie kompatybilna z IPv6 i pozwoli na rozwój nowych usług takich jak - telemedyczne, HDTV, video konferencje i sieci informatyczne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...