Egipski miliarder podbija Bliski Wschód

dodano: 2006-05-22 11:04 | aktualizacja: 2006-05-23 14:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FT

Naguib Sawiris, szef Orascom Telecom Holdings, największego operatora komórkowego w regionie, posiada dwie stacje telewizji satelitarnej - Melody Music i Melody Films. Zamierza uruchomić trzeci kanał telewizyjny skierowany do młodych ludzi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Naguib Sawiris wystąpił także o pozwolenie na uruchomienie 24-godzinnego kanału informacyjnego, przeznaczonego na rynek egipski.

Miliarder ten, chce zostać potentatem niezależnej telewizji satelitarnej na Bliskim Wschodzie.

Egipski biznesman planuje stopniowe przekształcanie posiadanego irackiego naziemnego kanału w bardziej powszechny, regionalny kanał informacyjny, który stanowiłby konkurencję dla Al-Jazeery i Al- Arabiyii.

Sawiris chce zdobyć serca arabskiej młodzieży, promując bardziej liberalne arabskie społeczeństwo. Według niego terroryzm, który tak silnie wpływa na młodych ludzi, jest skutkiem tego, że nikt nie proponuje żadnej alternatywy.

Największym wyzwaniem dla biznesmena było przekonanie egipskiego rządu, aby pozwolili mu uruchomić niezależny kanał z siedzibą w Kairze.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...