TVE UHD w całej Hiszpanii od 7.02.2024

dodano: 2023-11-18 11:16
autor: RO | źródło: satcesc.com

TVE UHD Dzięki obecności najważniejszych korporacji i stowarzyszeń we wszystkim, co dotyczy Ultra HD i udziale ponad 40 prelegentów z Ameryki, Europy i Azji, a w szczególności z USA, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, Brazylii, Indii, Japonii i Wenezueli, dziewiąta edycja 4K HDR Summit już pierwszego dnia zgromadziła ważne osobistości ze świata 4K i 8K.

TVE UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
9. edycja szczytu 4K HDR Summit po raz kolejny uczyniła Malagę w Hiszpanii światowym epicentrum telewizji Ultra High Definition i nowych technologii.

Te ważne spotkanie zostało upamiętnione ogłoszeniem hiszpańskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTVE, który rozpocznie nadawanie w rozdzielczości 4K od 7 lutego 2024 roku. To nawet o kilka dni wcześniej względem zapowiedzi z lipca 2023 roku.

– Rozpoczynamy nową erę: początek niekodowanych transmisji w Ultra High Definition: lepszy obraz, dźwięk, a co za tym idzie - lepsza obsługa, ogłosił dyrektor ds. polityki audiowizualnej w dziale usług publicznych i międzynarodowych RTVE, Ángel García Castillejo.

Od pierwszego dnia zasięg będzie maksymalny i 100% populacji będzie mogło dotrzeć do tego kanału, którego start zbiegnie się z wyłączeniem SD. Widzowie, którzy mają sprzęt gotowy do DVB-T2, HEVC i rozdzielczości 4K, przejdą na lepszą jakość telewizji poprzez ponowne dostrojenie.

– Z inżynierskiego punktu widzenia będzie to jeden z największych postępów nadchodzących lat, większy niż nawet IP, ponieważ widz będzie mógł docenić jakość UHD, powiedział dyrektor ds. mediów i operacji TVE, Víctor Sánchez.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...