„Killing Michael Jackson” i „Nawiedzone miejsca” na Vodylli [wideo]

dodano: 2023-11-16 15:25
autor: Jan Borejko | źródło: VODYLLA

Killing Michael Jackson Vodylla ZigZag & All3Media International 17 listopada br. na platformie streamingowej VODYLLA odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Killing Michael Jackson” oraz miniserialu „Nawiedzone miejsca”. VODYLLA to usługa SVOD dedykowana filmom dokumentalnym. Skierowana jest do dorosłego widza, który interesuje się wielką polityką, historią, konfliktami zbrojnymi, misjami elitarnych sił specjalnych czy rywalizacją wywiadów.

Killing Michael Jackson Vodylla ZigZag & All3Media International


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kto odpowiada za śmierć Michaela Jacksona?

Król popu, gwiazda show-biznesu, bożyszcze tłumów, filantrop, człowiek oskarżany o pedofilię… Michael Jackson miał wiele twarzy. Jednak twórcy dokumentu pod prowokacyjnym tytułem „Killing Michael Jackson” nie oceniają muzyki i nie komentują oskarżeń, ale rekonstruują wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci, opowiadają o policyjnym dochodzeniu i odwołują się do medialnego cyrku. Zapraszając do współpracy Orlando Martineza i innych detektywów z policji Los Angeles zaangażowanych w śledztwo, zyskali dostęp do źródeł policyjnych, akt sprawy i nagrań z przesłuchań.
 
Michael Jackson © ZigZag & All3Media International

Kiedy król muzyki pop nagle zmarł w czerwcu 2009 roku podczas przygotowań do trasy koncertowej trasy koncertowej „This Is It”, miliony fanów na całym świecie zaniemówiły ze smutku i niedowierzania. Niemal od razu wokół okoliczności jego śmierci pojawiło się wiele pytań i teorii spiskowych. Teraz, dzięki produkcji reżysera Sama Eastalla, możesz poznać tajemnicę śmierci Michaela Jacksona.
 
© ZigZag & All3Media International

Dokument „Killing Michael Jackson” eksploruje nieznane dotąd aspekty śledztwa dotyczącego śmierci artysty. Wnikliwie analizuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania lekarza Jacksona, Conrada Murraya, oraz przedstawia relacje i wnioski funkcjonariuszy policji Los Angeles, wypowiedzi lekarzy i specjalistów innych dziedzin, którzy brali udział w dochodzeniu. Istotne dla wymowy dokumentu jest nagranie z przesłuchania policyjnego Murraya kilka dni po śmierci Jacksona 25 czerwca 2009 roku.
 

Ekscytująca rozrywka nie tylko na listopadowe, mroczne wieczory.

Miniserial „Nawiedzone miejsca” w reżyserii Keiry Godfrey i Josha Allota poświęcony jest najbardziej przerażającym zjawiskom paranormalnym w Wielkiej Brytanii i USA w ostatnich 50 latach, które trudno jednoznacznie wyjaśnić. Pierwszy sezon obejmuje cztery odcinki:
„Duch z Enfield”, „Dom, w którym straszy”, „Kat z Edynburga” i „Pani Jeziora”.

Wszystkie przypadki przedstawione w serialu dokumentalnym są pokazane z użyciem niepublikowanych dotąd materiałów filmowych, zdjęć i nagrań, relacji świadków, wywiadów z dziennikarzami, wypowiedzi ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych. Materiały archiwalne dopełniają realistyczne rekonstrukcje wydarzeń.

Zaledwie kilka lat po światowym sukcesie „Egzorcysty”, w latach 1977-1979 niepozorny dom w Enfield na północnych obrzeżach Londynu rodziny Hodgsonów stał się bohaterem tabloidów i przedmiotem policyjnego śledztwa. Samotną matkę Peggy Hodgson i jej dzieci prześladował wyjątkowo nieprzyjazny poltergeist, wprawiający w ruch meble, zabawki i inne przedmioty. Tajemnice widmowych postaci, lewitujących dzieci, materializowanych postaci i głosów zza grobu próbował zgłębić członek Towarzystwa ds. Badań Zjawisk Parapsychicznych Maurice Grosse. Co było faktem, a co mistyfikacją? Jakie są konsekwencje życia w nawiedzonym domu, pod czujnym spojrzeniem śledczych, w blasku fleszy reporterów i w otoczeniu urządzeń nagrywających, pod presją, by nieustannie dostarczać dowodów na istnienie ducha i wobec faktu, że jest się wytykanym palcami? „Duch z Enfield” jeży włosy na głowie…

„Dom, w którym straszy” relacjonuje śledztwo znawców zjawisk paranormalnych starających się odkryć prawdę o wydarzeniach, które dotknęły rodzinę Perronów mieszkających w latach 1970-1980 na odludnej farmie w Harrisville w stanie Rhode Island i wspomagających ich
w walce z niebezpiecznymi duchami demonologa Eda i medium Lorraine Warrenów. Przeżycia Perronów zainspirowały twórców horroru „Obecność”, który miał premierę w roku 2013.

„Kat z Edynburga” bada wypadki na nawiedzonym cmentarzu Greyfriars Kirkyard, których sprawcą ma być owiany złą sławą sir George MacKenzie z Rosehaugh, żyjący w czasach Karola II. Kat z Edynburga spoczywał spokojnie przez wieki, do momentu kiedy do jego grobowca włamał się bezdomny mężczyzna szukający noclegu.

„Pani Jeziora” opowiada mroczną historię jeziora Lanier i liczne przypadki zaginięć i utonięć, jak choćby Susie Roberts i Delii May Parker Young w 1958 roku. Czy zjawa w niebieskiej sukience to Susie?

Serial dokumentalny „Nawiedzone miejsca” wydobywa na światło dzienne mrożące krew w żyłach historie, ale próbuje również oddzielić fakty od mitów.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...