Formuła 1: GP USA na Viaplay

dodano: 2023-10-18 14:31 | aktualizacja: 2023-10-20 15:10
autor: Jan Borejko | źródło: Viaplay Group

Formuła 1 Viaplay F1 Czas na kolejną odsłonę FIA Formula One World Championship 2023. Najbliższa runda najszybszej serii wyścigowej świata odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. W klasyfikacji kierowców zdecydowanie prowadzi Max Verstappen, który przed dwoma tygodniami w Katarze zapewnił sobie trzeci z rzędu mistrzowski tytuł. Dzięki znakomitej formie Holendra i dobrym wynikom jego partnera z zespołu, Meksykanina Sergio Pereza, ekipa Red Bulla już odniosła triumf w klasyfikacji konstruktorów. Do końca tegorocznej kampanii F1 pozostało pięć wyścigów, a kibice zastanawiają się czy Verstappenowi uda się pobić rekord piętnastu wygranych w jednym sezonie? Holender triumfował już czternaście razy i jest na jak najlepszej drodze aby poprawić swój własny, rekordowy wynik sprzed roku. Czy wyrówna go w ten weekend na torze Circuit of the Americas? Transmisje w Viaplay.

Formuła 1 F1 Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za plecami mistrza

Grand Prix Stanów Zjednoczonych odbędzie się na torze Circuit of the Americas, położonym w Austin w Teksasie. To stosunkowo nowy obiekt, oddany do użytku w 2012 roku. Na przestrzeni dekady najszybsi kierowcy świata rywalizowali na nim dziewięciokrotnie, aż pięć razy ze zwycięstwa cieszył się Lewis Hamilton. Po raz ostatni Formuła 1 zawitała do Austin w roku 2021, a z końcowego triumfu cieszył się wtedy nie kto inny, jak Max Verstappen.

Holender chce powtórzyć ten sukces już w niedzielę i z pewnością ma na to duże szanse. Tuż za plecami mistrza toczy się zacięta walka o drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. W przekroju całego sezonu lidera starali się gonić wspomniany Sergio Perez oraz dwaj byli mistrzowie i legendy F1 - Fernando Alonso (Aston Martin) i Lewis Hamilton (Mercedes). To najprawdopodobniej właśnie ta trójka rozstrzygnie między sobą kwestię tego, kto ostatecznie zakończy sezon poza podium. Czy będą w stanie zagrozić Verstappenowi w Teksasie? Odpowiedź już w ten weekend tylko na Viaplay.

Dominacja Czerwonych Byków

Przewaga Red Bulla nad resztą stawki nie podlega nawet najmniejszym dyskusjom. Zespół z Milton Keynes, obecnie z 657 punktami na koncie, już w pierwszej połowie sezonu zdeklasował rywali. Drugi w zestawieniu Mercedes uzbierał bowiem ponad dwukrotnie mniej oczek, bo „tylko” 326, trzecie Ferrari ma ich 298, czwarty Aston Martin 230, a piąty McLaren 219.

W klasyfikacji kierowców F1 przewaga Maxa Verstappena powiększa się z każdym kolejnym triumfem mistrza. Holender zgromadził jak dotąd 433 punkty, drugi Perez ma ich 224. Trzeci w stawce Lewis Hamilton uzbierał 194 oczka, a czwarty Fernando Alonso 183.

Zespół F1 Viaplay Polska zaprasza

Za komentarz podczas sobotniego sprintu oraz niedzielnego wyścigu o Grand Prix USA odpowiadać będą Michał Gąsiorowski i Bartosz Budnik. O najnowszych doniesieniach z toru w Austin informować będzie Mikołaj Sokół. Studio poprowadzi Aldona Marciniak, a jej gośćmi będą m.in. Maciej Jermakow, Bartosz Pokrzywiński, Jan Olejniczak oraz Marcin Budkowski i Patryk Sokołowski. W „Magazynie F1” wydarzenia oraz wyniki Grand Prix USA analizować będą: Michał Gąsiorowski, Maciej Jermakow, Jan Olejniczak i Robert Smoczyński.


Plan transmisji - Grad Prix USA Formuły 1 w Viaplay:

20 października (piątek)

19:30 1. trening
Komentarz: Bartosz Budnik, Aldona Marciniak

23:00 Kwalifikacje
Komentarz: Michał Gąsiorowski, Bartosz Budnik, studio od 22:00: Maciej Jermakow, Robert Smoczyński, Bartosz Pokrzywiński

21 października (sobota)

19:30 Kwalifikacje sprint
Komentarz: Michał Gąsiorowski, Robert Smoczyński

0:00 Sprint
Komentarz: Michał Gąsiorowski, Bartosz Budnik, studio od 23:00: Aldona Marciniak, Marcin Budkowski, Jan Olejniczak

22 października (niedziela)

21:00 Wyścig
Komentarz: Michał Gąsiorowski, Bartosz Budnik, studio od 19:30: Aldona Marciniak, Marcin Budkowski, Robert Smoczyński

23 października (poniedziałek)

17:30 Magazyn F1
Obsada: Michał Gąsiorowski, Maciej Jermakow, Jan Olejniczak, Robert Smoczyński
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...