Apple: Błąd oprogramowania powoduje przegrzanie nowego iPhone'a

dodano: 2023-10-04 10:17 | aktualizacja: 2023-10-04 10:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Gizmodo/DF/Apple

Apple iPhone 15 Pro fot Apple 360px Błąd oprogramowania powoduje przegrzanie nowego iPhone'a 15 Pro. Według Apple raporty o przegrzewaniu się nowych smartfonów iPhone 15 Pro i Pro Max wynikają z błędów oprogramowania, które powinny zostać wkrótce naprawione aktualizacją softwarową.

smartfon iphone 15 pro apple 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Apple początkowo informował klientów iPhone'a 15 Pro i Pro Max, że ich nowe smartfony przegrzewają się z powodu dużego obciążenia obliczeniowego podczas pierwszego uruchamianiaApple twierdzi, że użytkownicy uruchamiający smartfona po raz pierwszy powinni spodziewać się wyższych niż zwykle temperatur przez pierwsze kilka dni, zwłaszcza podczas przesyłania danych ze starego telefonu do nowegoAle teraz Apple przyznaje, że po jego stronie również jest problem. 

Z jednej strony przyczyną dla niektórych użytkowników był problem w nowym systemie operacyjnym iOS 17 z drugiej strony kilka aplikacji, takich jak Instagram i Uber, powodowało, że nowe telefony iPhone 15 Pro nagrzewały się mocniej niż zwykle. Instagram rozwiązał problem aktualizacją pod koniec września.

Doniesienia o nagrzewaniu się iPhone'ów wywołały spekulacje, że mogła się do tego przyczynić nowa tytanowa obudowa lub nowo opracowany chip A17. Apple podkreślił jednak, że tytanowa ramka zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła – i że procesor nie powinien być spowalniany w trakcie poprawek softwarowych.

iPhone 15 Pro dobry na zimę?
Jednocześnie firma Apple zwróciła uwagę, że nowo skonfigurowane iPhone'y mogą początkowo ogólnie wydawać się cieplejsze, ponieważ elektronika ciężej pracuje w tle. iPhone 15 Pro z nowym portem USB-C odcina maksymalne ładowanie przy 27 W, chociaż w przypadku korzystania z mocniejszego zasilacza do ładowania urządzenie może być cieplejsze niż zwykle. Niektórzy użytkownicy opublikowali filmy pokazujące, jak iPhone 15 Pro osiągnął temperaturę około 42°C, a czasami i więcej.

Źródło: gizmodo.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii iOS
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...