SFP podpisało nową umowę z Grupą Polsat Plus

dodano: 2023-08-31 15:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Grupa Polsat Plus zawarły nową umowę generalną dotyczącą korzystania z utworów audiowizualnych z repertuaru SFP w zakresie nadawania, reemitowania oraz udostępniania utworów audiowizualnych w Internecie.

Plus Polsat Box Grupa Polsat Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z uwagi na szeroki i udokumentowany zakres repertuaru Stowarzyszenia Filmowców Polskich strony wypracowały kompleksowy model współpracy, umożliwiający rozliczenia wynagrodzeń należnych twórcom i producentom chronionym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich za korzystanie z ich repertuaru zarówno przez Cyfrowy Polsat, jak i spółki z Grupy Polsat Plus korzystające z utworów audiowizualnych. Z uwagi na wieloletnią współpracę, w kontekście zmieniającego się dynamicznie rynku filmowego, strony objęły umową także kwestie dotyczące internetowej eksploatacji utworów.
 

– Grupa Polsat Plus to jedna z największych polskich firm, będąca wiodącym dostawcą usług medialnych i telekomunikacyjnych, dlatego bardzo nas cieszy przedłużenie współpracy i kompleksowy zakres nowej umowy, która obejmuje również internetowe pole eksploatacji. Grupa Polsat Plus okazała się pod tym względem pionierem dobrych praktyk, za którym mamy nadzieję, pójdą także kolejne podmioty działające na polskim rynku – komentuje Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich posiada mocne formalne podstawy do reprezentowania autorów i producentów, a także niezwykle bogaty repertuar, w tym bardzo szeroki zakres reprezentowanych twórców oraz rozbudowaną współpracę z wieloma organizacjami zagranicznymi.
 

– To na pewno kolejne ważne porozumienie w kontekście naszych wzajemnych relacji, które zapewnia nam jako Grupie szeroki zakres współpracy – mówi Aneta Jaskólska, członek zarządu Cyfrowego Polsatu S.A., wiceprezes Polkomtelu Sp. z o.o, Grupa Polsat Plus.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...