Play ma już 11 tys. własnych stacji bazowych [wideo]

dodano: 2023-08-22 16:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Play

Play 11 000 stacji bazowych Play przekroczył próg 11 tys. uruchomionych stacji bazowych. Najnowsza instalacja znajduje się w Gdyni. Nieco ponad rok temu fioletowy operator świętował uruchomienie 10 tys. nadajnika w miejscowości Łomna na trasie wyjazdowej z Warszawy. Przez ten czas zespołowi Play udało się zbudować 1 tys. kolejnych stacji. W samym pierwszym półroczu 2023 roku Play uruchomił 368 stacji, co jest o 39 proc. lepszym wynikiem w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Play 11 000 stacji bazowych Gdynia Dwa Żagle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W styczniu 2020 roku Gdynia została pierwszym polskim miastem z 5G Play. Teraz stacja o numerze 11 tys. fioletowego operatora została uruchomiona również właśnie w tym mieście. Nowoczesna konstrukcja znajduje się na dachu charakterystycznego budynku zlokalizowanego przy plaży miejskiej i Bulwarze Nadmorskim - akademika Uniwersytetu Morskiego, Studenckiego Domu Marynarza nr 2 przy ulicy Franciszka Sędzickiego 19, znanego także jako Dwa Żagle.

Wyjątkowa instalacja dachowa składa się z 3 sektorów, dzięki czemu poprawę zasięgu odczują osoby przebywające zarówno na plaży miejskiej i Skwerze Kościuszki, jak i północno-wschodniej części Kamiennej Góry. Te miejsca są bardzo popularne wśród mieszkańców, jak i turystów, a podczas zawodów sportowych czy pokazów lotniczych wydarzenia z brzegu śledzą wielotysięczne tłumy.
 

W omawianej stacji przewidziane są wszystkie obecnie dostępne pasma częstotliwości – tj. 5G (DSS) w paśmie 2100 MHz, 4G LTE w pasmach 800, 1800, 2100, 2600 MHz oraz 3G i 2G w paśmie 900 MHz. Jak informuje Play, stacja została zaprojektowana tak, aby po zakończonej aukcji 5G w łatwy sposób zainstalować antenę 5G obsługującą pasmo C.
 

- Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w postaci przekroczenia progu 11 000 uruchomionych stacji udowadnia, jak istotną kwestią dla Play jest rozbudowa własnej sieci. Stacja w Gdyni jest dowodem naszego zaangażowania i pasji, a położenie tuż przy linii brzegowej jest najlepszą możliwą lokalizacją dla dostarczania jeszcze lepszego zasięgu naszym klientom - powiedział Michał Ziółkowski, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Play.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...