Play ma już 11 tys. własnych stacji bazowych [wideo]

dodano: 2023-08-22 16:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Play

Play 11 000 stacji bazowych Play przekroczył próg 11 tys. uruchomionych stacji bazowych. Najnowsza instalacja znajduje się w Gdyni. Nieco ponad rok temu fioletowy operator świętował uruchomienie 10 tys. nadajnika w miejscowości Łomna na trasie wyjazdowej z Warszawy. Przez ten czas zespołowi Play udało się zbudować 1 tys. kolejnych stacji. W samym pierwszym półroczu 2023 roku Play uruchomił 368 stacji, co jest o 39 proc. lepszym wynikiem w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Play 11 000 stacji bazowych Gdynia Dwa Żagle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W styczniu 2020 roku Gdynia została pierwszym polskim miastem z 5G Play. Teraz stacja o numerze 11 tys. fioletowego operatora została uruchomiona również właśnie w tym mieście. Nowoczesna konstrukcja znajduje się na dachu charakterystycznego budynku zlokalizowanego przy plaży miejskiej i Bulwarze Nadmorskim - akademika Uniwersytetu Morskiego, Studenckiego Domu Marynarza nr 2 przy ulicy Franciszka Sędzickiego 19, znanego także jako Dwa Żagle.

Wyjątkowa instalacja dachowa składa się z 3 sektorów, dzięki czemu poprawę zasięgu odczują osoby przebywające zarówno na plaży miejskiej i Skwerze Kościuszki, jak i północno-wschodniej części Kamiennej Góry. Te miejsca są bardzo popularne wśród mieszkańców, jak i turystów, a podczas zawodów sportowych czy pokazów lotniczych wydarzenia z brzegu śledzą wielotysięczne tłumy.
 

W omawianej stacji przewidziane są wszystkie obecnie dostępne pasma częstotliwości – tj. 5G (DSS) w paśmie 2100 MHz, 4G LTE w pasmach 800, 1800, 2100, 2600 MHz oraz 3G i 2G w paśmie 900 MHz. Jak informuje Play, stacja została zaprojektowana tak, aby po zakończonej aukcji 5G w łatwy sposób zainstalować antenę 5G obsługującą pasmo C.
 

- Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w postaci przekroczenia progu 11 000 uruchomionych stacji udowadnia, jak istotną kwestią dla Play jest rozbudowa własnej sieci. Stacja w Gdyni jest dowodem naszego zaangażowania i pasji, a położenie tuż przy linii brzegowej jest najlepszą możliwą lokalizacją dla dostarczania jeszcze lepszego zasięgu naszym klientom - powiedział Michał Ziółkowski, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Play.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...