Samsung wprowadza nową serię składanych smartfonów Galaxy Z

dodano: 2023-07-26 20:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

Samsung galaxy zflip5 zfold5 combo smartfony 360px Firma Samsung Electronics zapowiedziała piątą generację foldów Galaxy: Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5. Nowe, składane smartfony Galaxy Z charakteryzują się elegancką i kompaktową konstrukcją, oferują wiele opcji dostosowywania i gwarantują wysoką wydajność

Samsung fold smartfon galaxy zflip5 zfold5 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy zawias Flex Hinge sprawia, że smartfon rozkłada się płynnie, pozwalając jednocześnie zachować wyważony i solidny charakter konstrukcji. Foldy Galaxy oferują teraz całkowicie nowe możliwości entuzjastom fotografii – aparat FlexCam pozwala bowiem na eksperymentowanie z niezwykle kreatywnymi ujęciami. Dzięki doskonałym parametrom eksploatacyjnym, zoptymalizowanej baterii i najnowszej wersji procesora Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy, foldy Galaxy na nowo definiują możliwości współczesnych smartfonów – bez względu na to, czy używa się ich w pozycji otwartej, czy zamkniętej. 

Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w oferowaniu niekonwencjonalnych rozwiązań oraz potencjał badawczo – rozwojowy, Samsung nieustannie doskonali i optymalizuje gamę foldów Galaxy. Od możliwości tworzenia treści na nowym wyświetlaczu zewnętrznym dostępnym w modelu Galaxy Z Flip5, aż po bezproblemowe wykonywanie wielu zadań jednocześnie w smartfonie Galaxy Z Fold5 – nowa generacja foldów Galaxy jest gotowa, żeby sprostać oczekiwaniom użytkowników. 

Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5 zostały zaprojektowane z myślą o jak najwyższym poziomie wytrzymałości.
Począwszy od ekranu głównego, który wyposażono w warstwę rozprowadzającą siłę potencjalnych uderzeń, aż po klasę wodoodporności IPx8 i ramki wykonane z niezwykle trwałego Armor Aluminium. Zarówno wyświetlacz zewnętrzny, jak i tylna obudowa Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5, pokryte są odpornym na uszkodzenia szkłem Corning® Gorilla® Victus®2. 
 

Galaxy Z Flip5: kieszonkowy smartfon i narzędzie ekspresji bez kompromisów.

Galaxy Z Flip5 jest stylowym, unikatowym, składanym, kieszonkowym smartfonem zaprojektowanym, by umożliwić użytkownikom wyrażanie swojej osobowości. 

Nowy wyświetlacz zewnętrzny, który jest teraz 3,78 razy większy niż w poprzedniej generacji, oferuje szeroką gamę zupełnie nowych możliwości. Zapewnia więcej rozwiązań adaptacyjnych, w tym czytelne i urozmaicone graficznie formy zegarów, które są dostosowane do wyglądu tarczy zegarków Galaxy Watch6, a także stylowe ramki. Nowe, przeznaczone do modelu Galaxy Z Flip5 etui Flipsuit Case dodatkowo chroni urządzenie i pozwala na zainstalowanie wymiennej karty NFC, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować wygląd wyświetlacza zewnętrznego i etui do swoich indywidualnych potrzeb.

Po zamknięciu, Galaxy Z Flip5 oferuje dostęp do niespotykanej dotąd liczby funkcji.
Korzystając z wyświetlacza zewnętrznego, użytkownicy mogą bez trudu uzyskać wgląd do wielu przydatnych informacji. Dzięki Widgetom można sprawdzić pogodę, sterować odtwarzaniem muzyki oraz słuchać ulubionych utworów za pomocą funkcji Media Controller. Można również na bieżąco kontrolować notowania akcji na całym świecie za pomocą widgetu Google Finance. Gest zsunięcia dwóch palców do siebie pozwala aktywować tryb Multi Widget View, który wyświetla wszystkie widgety i pozwala szybko się przełączać między nimi. Użytkownik ma także łatwy dostęp do powiadomień, szybkich ustawień, Wi-Fi i Bluetooth. Dodatkowo, bez konieczności otwierania urządzenia możliwe staje się także przeglądanie historii połączeń, oddzwanianie, a także odpowiadanie na wiadomości tekstowe za pomocą funkcji Quick Reply – korzystając z klawiatury QWERTY i mając pełen wgląd w historię rozmowy.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji, Galaxy Z Flip5 oferuje najbardziej kreatywne możliwości fotograficzne spośród wszystkich smartfonów Galaxy. Większy wyświetlacz Flex Window umożliwia wykonywanie wysokiej jakości selfie za pomocą tylnego aparatu. Aparat Flex Cam zapewnia natomiast robienie wyjątkowych, kreatywnych ujęć bez użycia rąk. Zdjęcia można także szybko i wygodnie przeglądać i edytować dzięki trybowi Flex Mode. Użytkownicy mogą przeglądać zdjęcia, korygować ich nasycenie kolorem lub całkowicie je usuwać dzięki funkcji Quick View na wyświetlaczu Flex Window. Robiąc zdjęcie drugiej osoby, funkcja Dual Preview pozwala zobaczyć siebie samego na wyświetlaczu zewnętrznym – takie rozwiązanie umożliwia korygowanie ujęcia w czasie rzeczywistym i wykonanie idealnej fotografii. Co więcej, użytkownicy mają także możliwość robienia stabilnych ujęć w ruchu dzięki funkcji Super Steady, zaś tryb Auto Framing pozwala upewnić się, że nikt nie pozostanie poza kadrem.

Działanie aparatu Galaxy Z Flip5 jest teraz wspomagane sztuczną inteligencją, dzięki której każde zdjęcie nabiera koloru i życia. Wykorzystuj całą swoją kreatywność, nawet przy słabym świetle, dzięki trybowi Nightography, który optymalizuje zdjęcia i filmy robione w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Szum wizualny, który zwykle zakłóca zdjęcia robione przy słabym oświetleniu, jest korygowany przez nowy, oparty na sztucznej inteligencji algorytm przetwarzania sygnału obrazu (ISP), który poprawia widoczność szczegółów oraz odpowiednio dostosowuje odcienie kolorów. Dzięki 10-krotnemu zoomowi cyfrowemu możliwe jest robienie wyraźnych zdjęć, nawet z dużej odległości. 
 

Galaxy Z Fold5: najwyższa produktywność i wydajność dzięki dużemu ekranowi 

Zapewniający unikatowe wrażenia wizualne, duży ekran i pojemna bateria sprawiają, że Galaxy Z Fold5 jest najsmuklejszym i najlżejszym modelem Fold w historii. Można bez problemu zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie, ciesząc się niezwykłą wydajnością.

Galaxy Z Fold zawsze był pionierem we wnoszeniu codziennej produktywności na zupełnie nowy poziom – dzięki trwałemu i dużemu ekranowi, który umożliwia obsługę wielu aplikacji jednocześnie (tryb Multi Window) oraz funkcji App Continuity. Oferuje on także szeroką gamę innych przydatnych rozwiązań, w tym pasek zadań, funkcję „przenieś i upuść”, a także optymalizację aplikacji dostawców zewnętrznych. Nowy model rysika S Pen Fold Edition, wprowadzonego w urządzeniach Fold trzeciej generacji w roku 2021, również został zoptymalizowany pod kątem jeszcze wydajniejszej współpracy z modelem Galaxy Z Fold5. Dzięki tego rodzaju funkcjom i narzędziom, smartfon pozwala wydajnie korzystać z dużego ekranu i umożliwia wykonywanie ważnych zadań w dowolnym miejscu. 

Udoskonalony pasek zadań pozwala na dynamiczne zwiększenie wydajności zapewniając użytkownikom szybkie przełączanie się pomiędzy często użytkowanymi aplikacjami. W ciągłej gotowości do pracy są teraz nawet cztery ostatnio używane aplikacje, co zdecydowanie poprawia wydajność. Udoskonalona funkcja dwuręcznego przeciągania i upuszczania także zwiększa produktywność podczas przenoszenia treści pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i ekranami. Teraz wystarczy dotknąć i przytrzymać obraz w Galerii jednym palcem i otworzyć aplikację Samsung Notes drugim palcem, by przeciągnąć i zapisać w niej dane zdjęcie. Dzięki funkcji ukrytego okienka pop-up, dana aplikacja może cały czas kontynuować działanie w tle, pozwalając użytkownikom oglądać materiały wideo w trybie pełnoekranowym i jednocześnie czatować ze znajomymi w ruchomym, wyskakującym okienku z boku ekranu.

Nowy, smuklejszy i bardziej kompaktowy rysik S Pen Fold Edition ułatwia robienie notatek i rysunków w czasie rzeczywistym i może być wygodnie przechowywany w specjalnym uchwycie. Obudowa Slim S Pen Case ma niemal taką samą grubość jak zwykłe etui dla modeli Fold i jest dostępna w szerokiej gamie stylów i kolorów, pozwalając użytkownikom w wygodny sposób przechowywać rysiki S Pen.

Umożliwiający pracę poza domem i biurem ekran główny o przekątnej 7,6 cala zapewnia nieprzerwane oglądanie obrazów w dużym formacie, tak by użytkownicy mogli cieszyć się treściami multimedialnymi zarówno w trybie portretowym, jak i krajobrazowym. Szczytowa jasność ekranu została zwiększona o ponad 30% do 1750 nitów, ułatwiając oglądanie treści na świeżym powietrzu, nawet w jasnym słońcu. 

Zapewniając użytkownikom realistyczne wrażenia podczas gry na największym ekranie dostępnym w smartfonach serii Galaxy, procesor Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy gwarantuje doskonałe wrażenia graficzne, a polegając na sztucznej inteligencji, zwiększa poziom dynamizmu obrazu oraz oferuje możliwość jednoczesnego prowadzenia wielu rozgrywek. Model Galaxy Z Fold5 bezproblemowo radzi sobie z gamingowymi maratonami dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia, który odprowadza ciepło w bardziej inteligentny sposób, ograniczając tym samym opóźnienia i eliminując spadki wydajności. 

Z korzyścią dla planety

Samsung nieustannie dokłada starań, by wdrażać w życie przyjazną dla środowiska wizję. Wprowadza także działania zmierzające do osiągnięcia konkretnych celów, takich jak neutralność klimatyczna działu Device eXperience do końca 2030 roku. 

Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Z Fold5 zostały częściowo wykonane z jeszcze większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu niż poprzednie generacje foldów, w tym z odzyskiwanego aluminium oraz szkła i tworzyw sztucznych, które są pozyskiwane w drodze recyklingu porzuconych sieci rybackich, beczek po wodzie i butelek PET. Nawet papier, z którego wykonano opakowanie[29] został wykonany w 100% z materiału z recyklingu[30].

Tego typu innowacyjne rozwiązania zostały starannie zaprojektowane pod kątem wydłużenia ich trwałości. Wszystkie urządzenia są objęte pięcioletnim programem aktualizacji bezpieczeństwa i bezpłatnymi aktualizacjami systemów operacyjnych (cztery generacje), co przyczynia się do wydłużenia ich cyklu życia. 

Dostępność 

Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Z Fold5 będą dostępne w przedsprzedaży od 26 lipca, zaś regularna sprzedaż rozpocznie się już 11 sierpnia. 

Smartfon Galaxy Z Flip5 pozwala użytkownikom wyrazić swoją osobowość za pomocą takich kolorów, jak miętowy, grafitowy, beżowy i fioletowy. Urządzenia będą dostępne również w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych (dostępnych wyłącznie na stronie samsung.com): szarej, zielonej, niebieskiej i żółtej. Szeroka akcesoriów (etui Clear Gadget Case, Flap Eco-Leather Case, Flipsuit Case, a także proste silikonowe etui Silicone Case z uchwytem) pozwoli jeszcze bardziej spersonalizować wygląd Galaxy Z Flip5. 

Model Galaxy Z Fold5 jest dostępny w kolorze błękitnym, czarnym oraz beżowym oraz w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych (wyłącznie na stronie samsung.com): szarej i niebieskiej. Oferowana jest do niego także szeroka gama praktycznych i stylowych etui, w tym Slim S Pen Case, Clear Gadget Case, Eco-Leather Case oraz stojące etui Standing Case z paskiem.

Samsung Galaxy Z Flip5 będzie dostępny w Europie w następujących konfiguracjach:

W wersji 256 GB w sugerowanej cenie 1249 euro
W wersji 512 GB w sugerowanej cenie 1369 euro

Samsung Galaxy Z Fold5 będzie dostępny w Europie w następujących konfiguracjach:

W wersji 256 GB w sugerowanej cenie 1999 euro
W wersji 512 GB w sugerowanej cenie 2119 euro
W wersji 1 TB w sugerowanej cenie 2339 euro

Dla wszystkich, którzy dokonają wymiany, Samsung przyzna 100 euro dodatkowej wyceny za zakup Galaxy Z Flip5 i 150 euro za zakup Galaxy Z Fold5 (wszystkie warianty pamięci).

W okresie przedsprzedaży użytkownicy będą mogli kupić wersje 512 GB zarówno Galaxy Z Flip5, jak i Galaxy Z Fold5 w tej samej cenie, co wersja 256 GB.

Wersja Galaxy Z Fold5 o pojemności 1 TB będzie dostępna w przedsprzedaży w cenie początkowej 2239 euro.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony 5G
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...