Ofcom ograniczy reklamy niezdrowej żywności

dodano: 2023-07-11 19:57 | aktualizacja: 2023-07-11 20:33
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Ofcom W Wielkiej Brytanii zostanie wprowadzona nowa ustawa, która zablokuje możliwość reklamy niezdrowej żywności w telewizji, serwisach streamingowych i innych serwisach internetowych. Zmiany wprowadzi brytyjski Ofcom, który kontroluje i nadzoruje rynek mediów i telekomunikacji.

Wielka Brytania flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 października 2025 r. obowiązywać będą nowe ograniczenia. Przepisy są wynikiem ustawy o zdrowiu i opiece, która zmieniła ustawę o komunikacji z 2003 roku poprzez wprowadzenie nowych ograniczeń dotyczących reklamy i sponsorowania niektórych produktów spożywczych i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu, soli lub cukru (HFSS).

Nowe ograniczenia dotyczą reklam w regulowanych przez Ofcom stacjach telewizyjnych i programach na żądanie, a także usługach online.

Zakaz reklam tak zwanego "śmieciowego jedzenia" w Wielkiej Brytanii wejdzie od października 2025 w godzinach 05:30-21:00. Reklamowanie lub sponsorowanie niezdrowej żywności i napojów dotknie telewizję i serwisy streamingowe.

Płatne reklamy online niezdrowej żywności i napojów skierowane specjalnie do użytkowników w Wielkiej Brytanii będą zabronione w dowolnym momencie.Reklamy niezdrowego jedzenia zostały zakazane w programach dla dzieci przez Ofcom w latach 2006-2008.
Długi czas wprowadzania tego zakazu pozwolił nadawcom dać czas na zastąpienie przychodów z reklam żywności i napojów. Tym razem nadawcy maja prawie 28 miesięcy na przygotowanie się do kolejnych wytycznych.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...