Protesty przeciwko Pink TV w Serbii

dodano: 2023-07-04 18:39 | aktualizacja: 2023-07-04 19:33
autor: RO | źródło: apnews.com/detector.media

Pink TV Tysiące ludzi w stolicy Serbii zebrało się w sobotę, 1 lipca br. przed prorządową stacją telewizyjną Pink TV, domagając się odebrania koncesji za propagowanie przemocy po dwóch masowych strzelaninach w maju br., które wstrząsnęły bałkańskim narodem.

Pink TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Protest rozpoczął się przed budynkiem serbskiego parlamentu, a następnie przeniósł się pod budynek Pink TV w dzielnicy Belgradu, w której znajdują się również zagraniczne ambasady i rezydencje. Protestujący głośno krzyczeli przed biurem stacji, skandowali hasła przeciwko urzędującemu prezydentowi Aleksandarowi Vucicowi i jego rządowi oraz rzucali w budynek rolkami papieru toaletowego.

Protestujący wezwali do podjęcia działań przeciwko Pink TV i innemu nadawcy komercyjnemu, a także prorządowym tabloidom po strzelaninach w dniach 3-4 maja, w których zginęło 18 osób, a 20 zostało rannych, w tym wiele dzieci.

Masowe strzelaniny zszokowały Serbię, zwłaszcza, że pierwsza z nich miała miejsce w szkole podstawowej w Belgradzie, kiedy 13-latek użył pistoletu swojego ojca, aby otworzyć ogień do kolegów z klasy. Dzień później 20-latek przypadkowo strzelał do ludzi w miejscowości pod Belgradem.

Jedną z przyczyn odebrania ogólnokrajowej licencji Pink TV jest reality show, które zawiera brutalne sceny, występy przestępców i skazanych zbrodniarzy wojennych.

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...