Nowy pakiet sankcji UE: zawieszono 5 mediów

dodano: 2023-06-27 21:04 | aktualizacja: 2023-06-27 22:32
autor: RO | źródło: detector.media

laptop znak stop blokada internet strony portal Unia Europejska zawiesiła działalność kolejnych 5 rosyjskich mediów w ramach nowego 11. pakietu sankcji. Ograniczeniami w działalności na terytorium krajów UE objęto kanały i portale internetowe, które są bezpośrednio lub pośrednio kontrolowane przez Federację Rosyjską lub wykorzystywane do manipulowania treściami informacyjnymi.

Unia Europejska flaga UE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rada UE zatwierdziła 11. pakiet sankcji gospodarczych i personalnych wobec Rosji. W pakiecie znalazło się 5 instytucji medialnych, które są kontrolowane przez rosyjski rząd lub nadają rosyjską propagandę.

W gronie zawieszonych mediów są: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.

Głównym celem nowego pakietu sankcji jest wzmocnienie wcześniej wprowadzonych zakazów i zwalczanie uchylania się od sankcji.

Od 2 marca 2022 r. w związku z agresją militarną Rosji wobec Ukrainy, Unia Europejska nałożyła liczne zakazy na rosyjskie media, które manipulują informacją oraz prowadzą dezinformację. Spośród zablokowanych nadawców są RT (Russia Today), Sputnik, RTR Planeta, Rossija 24, Pierwyj kanal czy TV Centr International.

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...